Литвин: Україна мусила здати збройовий уран

Володимир Литвин вважає, що відмова України від високозбагаченого урану є виконанням домовленостей про відмову України від ядерної зброї, які країна мала виконати ще давно.

Відмова від високозбагаченого урану є виконанням домовленостей про відмову України від ядерної зброї.

Про це заявив спікер Володимир Литвин в ефірі одного з українських телеканалів.

"Коли втрачаєш голову, то по волоссю плакати не доводиться. Україна, коли відмовилася від свого ядерного потенціалу, то вона зобов'язана була виконати всі аспекти цих домовленостей, включно про відмову від високозбагаченого урану", - зазначив він.

"Маючи технології отримання високозбагаченого урану за півроку, як кажуть спеціалісти, можна створити атомну бомбу", - наголосив Литвин.

"Але коли Україна підписала відповідний документ, здала ядерну зброю, то вона повинна була виконати, і це було зафіксовано, позицію щодо високозбагаченого урану", - сказав спікер.

За його словами, "це виконання тих домовленостей, які були досягнуті раніше".

"Зрозуміло, що наявність високозбагаченого урану, можливо, декому давала відчуття причетності до ядерної еліти, але у бідній країні, я думаю, це не є те, що дозволяє демонструвати свою велич", - сказав Литвин.

Водночас він вважає, що коли Україна на початку 90-х років відмовлялася від ядерної зброї, то треба було "діяти за відомим принципом - спочатку гроші, потім стільці".

"Україні багато чого пообіцяли, але далеко не все виконали", - заявив спікер.

Як повідомлялося раніше, лідер Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Тягнибок вважає, що рішення про передачу українських запасів високозбагаченого урану США є диверсією проти національної безпеки України.

Нагадаємо, 12 квітня під час візиту президента Януковича до США Україна представник Білого дому Роберт Гіббс повідомив, що Україна до 2012 року відмовиться від використання високозбагаченого урану і переорієнтує дослідницькі центри на роботу з низькозбагаченим паливом.

Читайте також:

Герман вважає, що Тимошенко - союзник бен Ладена

БЮТ: Янукович знищив українську ядерну фізику заради фотосесії з Обамою

Яценюк: Янукович розрахувався українським ураном за теплий прийом

Янукович запропонував передати український уран Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: