Литвин: Україна не в змозі виконати ряд вимог МВФ

Спікер не підтверджує, але й не спростовує інформацію про те, що лист Ющенка та Тимошенко до МВФ, було повернуто.

Голова Верховної Ради Володимир Литвин вважає, що ряд рекомендацій МВФ не може бути реалізований найближчим часом.

Про це він заявив у понеділок під час робочої поїздки до Черкаської області, повідомляє прес-служба Верховної Ради.

"Насамперед, це підвищення щороку на шість місяців межі пенсійного віку, тарифів", - сказав Литвин.

Спікер пояснив, що необхідно враховувати існуючу ситуацію в Україні, зокрема, стан здоров'я населення, тривалість життя, рівень матеріального і соціального забезпечення людей.

У зв'язку з цим він наголосив, що перш за все треба визначити, що належить зробити, аби політика в Україні була передбачувана.

Лише в такому разі, на думку Литвина, з Україною співпрацюватимуть, і, в першу чергу, МВФ. А така співпраця, за його словами, необхідна, як і необхідні кредити цієї фінансової інституції.

Водночас, відповідаючи на питання журналістів, спікер не підтвердив і не спростував інформацію про те, що лист, направлений вищими посадовими особами України до МВФ, було повернуто.

"Я не знаю, чи дійсно лист повернутий", - сказав він.

Нагадаємо, за даними видання "Дзеркало тижня", спільне звернення президента, прем’єр-міністра та глави Нацбанку до Міжнародного валютного фонду було повернуте відправникам на доопрацювання.

Узгоджене звернення української влади до МВФ було направлено 3 березня. Цим листом політики спробували переконати фонд у своїй адекватності і здатності розпоряджатися другим траншом кредиту у розмірі 16,5 мільярдів доларів, виділення якого МВФ відклав на невизначений термін.

Нагадаємо, місія фонду залишила Київ після невдалих переговорів з урядом на початку лютого. Тоді Кабмін і представники фонду не досягли домовленості через відмову уряду зменшити дефіцит держбюджету та переглянути прогноз інфляції на 2009 рік. Але днями у МВФ заявили про готовність продовжити роботу своєї місії в Україні.

Читайте також:

МВФ повернув звернення Ющенка та Тимошенко

МВФ: після "листа трьох" шанси України на кредит зросли

Партія регіонів: кредит МВФ ляже на плечі українців

Пинзеник переконаний, що другий транш МВФ не врятує Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: