Литвин: українська мова не витримає конкуренції з російською

Голова Верховної ради стверджує, що якщо ввести другу державну мову, то українська просто зникне. Тому, на думку Литвина, для такого рішення потрібний референдум.

Голова Верховної ради Володимир Литвин вважає, що російська мова є більш конкурентоспроможною, ніж українська, і закликає політиків припинити дискусії щодо надання російській статусу другої державної мови.

Про це він сказав в ефірі одного з телеканалів.

"Що стосується статусу другої державної мови, російської мови, я переконаний, що потрібно припинити дискусії на цю тему. Тому що ми чудово розуміємо, що в нинішній ситуації, якщо допустити гіпотетично, що буде введена друга державна мова російська, у нас фактично залишиться одна державна мова - російська. Українська мова не витримає конкуренції в науковій сфері, в інформаційній сфері і в комунікативній", - сказав він.

Спікер підкреслив, що для розвитку української мови необхідне чітке державне регулювання мовної політики.

"Нам потрібна зважена державна мовна політика, потрібний відповідний орган, який би опікувався цим питанням. Тому що всі потрохи на політичному рівні займаються цією проблемою, а на справі не займається ніхто", - сказав він.

Литвин зазначив, що збереження української мови є умовою збереження української державності.

Спікер також додав, що статус української мови як єдиної державної визначений у першому розділі Конституції, внесення змін до якого вимагає проведення всеукраїнського референдуму.

Він виразив побоювання, що проведення такого референдуму ще більше роз'єднає українське суспільство.

Нагадаємо, 9 березня президент Віктор Янукович заявив, що українська мова буде єдиною державною мовою. "В Україні розвиватиметься українська мова як єдина державна", - сказав він.

5 березня президент РФ Дмитро Мєдвєдєв заявив, що в Росії незабаром здійснюватиметься віщання одного або двох українських телеканалів.

МЗС Росії відмовилося коментувати заяву президента Віктора Януковича про те, що українська мова залишиться єдиною державною мовою в Україні.

У вересні 2009 року Янукович заявив, що має намір добиватися визнання російської мови другою державною у разі своєї перемоги на виборах президента.

Читайте також:

Янукович не відрікався від російської мови - Герман

Янукович пообіцяв не надавати російській мові державний статус

ВО "Свобода": етнічні росіяни зобов’язані вивчити українську

НУ-НСівець: Януковича готові відправити першим потягом до Москви

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: