Литвин: українська влада втратила будь-які гальма

Литвин вважає, що демонстрація та неповага до рішень Верховної Ради з боку уряду “зашкалює”, і закликає уряд до чесності перед людьми.

Кандидат у президенти, голова Верховної Ради України Володимир Литвин вважає недоречною пропозицію уряду про винесення проекту державного бюджету-2010 на обговорення громадськості.

“Я думаю, що це свідчить, що українська влада втратила будь-які гальма. Щойно у нас закінчилось тріумфально всенародне обговорення Конституції і всенародне схвалення. Це саме стосується і обговорення бюджету”, - сказав він.

Литвин висловив сумнів, що проста людина зможе обговорювати проект бюджету. “Що їй дадуть ці колонки цифр? Де себе побачить людина?”, - запитав спікер. За його словами, така пропозиція є тактичним ходом уряду, аби не вносити проект бюджету до ВР.

“Скажіть чесно людям, що ви не збираєтесь вносити бюджет, поки не закінчаться вибори”, - додав він.

За словами Литвина, демонстрація та неповага до рішень Верховної Ради з боку уряду “зашкалює”. Голова ВР нагадав, що свого часу Президент України Віктор Ющенко, прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, голова НБУ Володимир Стельмах та в.о. міністра фінансів Ігор Уманський підписали меморандум щодо співпраці з МВФ. “А Міжнародний валютний фонд, коли дає кредити, він, по суті, бере економіку країни під контроль і визначає, які параметри мають бути в бюджеті”, - сказав Литвин.

За його словами, в цьому меморандумі є ряд позицій, які сьогодні мають бути внесені в бюджет-2010, але є соціально вразливими для людей. “Якщо цей бюджет буде поданий до Верховної Ради України на основі узгоджених позицій з МВФ - на вибори ходити не треба. Тягнуть для того, щоб відбулися вибори, а потім продемонструють відповідальність перед Міжнародним валютним фондом щодо виконання умов співпраці”, - сказав він. На думку Литвина, це і є основною причиною того, що уряд не вніс проекту держбюджету-2010, аби не втратити свій рейтинг. “Це основна причина, а все інше - це розмови, які навіть не йдуть на користь”, - додав він.

Нагадаэмо, 12 січня прем`єр-міністр України Тимошенко заявила, що має намір провести всенародне обговорення проектів Бюджетного кодексу й державного бюджету на 2010 рік.

Прем`єр зазначила, що таке обговорення необхідно провести до того, як після президентських виборів буде оновлено склад більшості Верховної Ради. "Я хочу, щоб ми за цей місяць-півтора, які залишилися до того, як стане можливим у парламенті прийняти ці доленосні документи, я хочу, щоб ми ще раз на рівні кожного села, селища й міста вивчили Бюджетний кодекс і бюджет на 2010 рік", - сказала Тимошенко.

Читайте також:

Бюджет-2010 може підписати новий президент

Рада відкрилась плакатами проти Тимошенко й перервою

У Януковича вирахували нещасливе число для Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: