Литвин: уряд звільняти не треба, хоч він і порушує закон

Спікер вимагає від Кабміну змінити державний бюджет 2009 року.

Ухвалювати рішення про відставку уряду Юлії Тимошенко сьогодні недоцільно.

Про це на прес-конференції заявив голова Верховної ради Володимир Литвин.

"Сьогодні не треба приймати це рішення", - сказав він. Литвин зазначив, що ВР має право розглядати подібні рішення, але це недоцільно в ситуації, "коли немає бачення того, як рухатися далі".

Спікер ВР пояснив, що відставка уряду має бути пов'язана з формуванням нового формату парламентської коаліції.

Крім того, Литвин розповів, що прем'єр-міністр Юлія Тимошенко готує кадрові зміни в уряді. Зокрема, вона запропонувала увійти в Кабмін ряду людей від Блоку Литвина.

"Я сказав, що перекажу цю пропозицію, але не думаю, що вони будуть велику радість з цього приводу демонструвати з огляду на велику кількість проблем", - наголосив спікер. На його думку, ВР спочатку має визначити позицію щодо відставки Кабміну.

Разом із тим, Литвин розкритикував уряд Тимошенко за небажання вносити зміни до держбюджету на 2009 рік. "Я прочитав заяву уряду, що перше півріччя вони не будуть нічого робити. Але я повинен сказати, що така заява, якщо вона має офіційний вимір, суперечить закону про державний бюджет, де зафіксовано, що до 1 травня уряд має внести відповідні пропозиції щодо змін до державного бюджету", - наголосив спікер.

Він нагадав, що зміни до держбюджету можуть ініціювати як президент, так і Кабінет міністрів, і навіть один народний депутат. "Запевняю вас, що всі розумні і обраховані пропозиції будуть підтримані Верховною радою", - пообіцяв Литвин.

В той же час, він закликав не політизувати питання змін до бюджету. Кошторис, на думку Литвина, треба змінювати швидко, але обов'язково знайти шлях до збільшення його дохідної частини.

Нагадаємо, Верховна рада має розглянути питання про недовіру уряду Юлії Тимошенко завтра.

Раніше відповідний проект постанови був внесений до парламенту лідером опозиційної Партії регіонів Віктором Януковичем.

Президент Віктор Ющенко вимагає від уряду негайного перегляду бюджету на 2009 рік. На думку глави держави, бюджет є популістським і може призвести до катастрофи в українській економіці.

Натомість прем'єр заявляє, що бюджет у січні 2009 року навіть було перевиконано.


Читайте також:

Янукович хоче екзекуції Тимошенко в присутності Ющенка

Перепалка у ВР: Литвин пропонує "регіоналам" його розстріляти

Уряд просить Верховну раду звільнити його вже завтра

ВідеоЛитвин: уряд звільняти не треба, хоч він і порушує закон

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: