Литвин: в Західній Україні треба оголосити надзвичайний стан

Спікер парламента Володимир Литвин виступає за введеня надзвичайного стану на Заході України.

Голова Верховної ради України Володимир Литвин вважає за доцільне оголошення надзвичайного стану в областях, де зареєстровано епідемію грипу та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ).

Про це він сказав 30 жовтня в інтерв'ю журналістам.

"Я вважаю, що потрібно було б оголосити надзвичайний стан у цих областях", - сказав спікер. Він зазначив, що 30 жовтня на засіданні Ради національної безпеки і оборони була констатація фактів і "відсутність чіткого бачення, що потрібно робити".

"Розводять руками і розповідають, що не потрібно робити замість того, щоб чітко сказати, що потрібно зробити", - сказав Литвин.

Спікер переконаний, що дане питання буде обговорюватися в ВР. "Думаю, що не уникнути цього обговорення і у Верховній раді", - сказав він.

Литвин підкреслив, що "потрібно припинити використовувати цю біду в передвиборних цілях, і припинити змагатися, хто перший добіжить і хто краще пообіцяє".

Він вважає, що всі інститути влади повинні прийняти спільне рішення з даної проблеми. "Це повинно бути комплексне всеохоплююче рішення, виходячи із ситуації, в якій опинилися люди і, без перебільшення, в якій опинилася країна", - сказав голова ВР.

На його думку, необхідно займати "хоча б у цьому питанні одну позицію" всім гілкам влади.

Литвин вважає, що в першу чергу необхідно робити прості речі, "в Тернополі вивезти сміття, включити тепло і дати людям гарячу воду".

Він підкреслив, що "тиждень у ВР буде позначена тією проблемою і тієї лихоманкою, яка зазначена в політичній кампанії".

Як повідомлялося, митрополит Володимир благословив проведення в усіх храмах Української Православної Церкви спеціальної молитви проти поширення небезпечної хвороби.

У Міністерстві охорони здоров'я України відтепер діє гаряча телефонна лінія з інформування населення з питань розповсюдження грипу A/H1N1 - 0(44)200-07-80.

Також відкрита постійна урядова гаряча лінія - 0(800)507-309.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я України оголосило про початок епідемії грипу A/H1N1 в країні.

За останніми офіційними даними, від свинячого грипу в Україні померли чотири людини, в 11 осіб цей діагноз підтверджено, а ще тисяча хворих - під підозрою.

Кабінет міністрів ввів заборону на проведення масових заходів по всій Україні у зв'язку із загрозою епідемії свинячого грипу. Перенесені всі заходи в рамках передвиборчої кампанії, в тому числі презентація передвиборчої програми Віктора Ющенка, планувалася на 1 листопада.

У всіх навчальних закладах країни оголошені тритижневі канікули. На території дев'яти західних областей України вводиться карантин (Івано-Франківській, Тернопільській, Львівській, Закарпатській, Чернівецькій, Рівненській, Хмельницькій, Вінницькій, Волинській).

Читайте також:

Кількість померлих від епідемії грипу на Львівщині збільшилася до 14 людей

ПР вимагає відставки міністра охорони здоров’я через епідемію грипу

Росія допоможе Україні в боротьбі зі свинячим грипом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: