Литвин відвідав Дніпропетровськ

Космічною державою Україна може вважати себе саме завдяки Дніпропетровщині: саме тут зосереджений колосальний технічний і науковий потенціал.

Але на прикладі цієї області можна відстежити і ставлення держави до своєї наукової еліти (на яку витрачається в сорок разів менше, ніж на апарат державних чиновників), вважає віце-президент Академії Наук України Володимир Литвин. Він сьогодні був на Дніпропетровщині.

Перший проректор Дніпропетровського національного університету хвалиться - цього року кількість місць в аспірантурі збільшили на третину. Вперше з початку 90-х побільшало охочих займатися наукою. Проте, тут же додає – до запаморочення від успіхів ще далеко. На наукову молодь полюють західні ВУЗи та лабораторії.

Ті, хто таки повертається - воліють йти у викладачі, тим часом наукові лабораторії потерпають від нестачі кадрів. Арифметика проста: зарплатня викладача із ступенем кандидата наук - близько двох тисяч гривень, той самий кандидат, що працює в науковій лабораторії отримує лише тисячу сто. Тому фундаментальна наука йде з ВУЗів, тоді як у Західній Європі та Америці саме ВУЗи є центром розвитку науки. Втім, для зміни ситуації волі одних науковців замало. Припинення відтоку мізків, на думку політика, має стати першочерговим завданням нової влади. Іншого шляху порятунку наукового потенціалу України не існує.

ВідеоУкраїна не дбає про наукову еліту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: