Литвин виступив проти ідеї Януковича відмовитись від членства в НАТО

Спікер Ради вважає, що Україна не повинна законодавчо обмежувати себе в питанні позаблокового статусу.

Голова Верховної ради Володимир Литвин не підтримує законодавче закріплення позаблокового статусу України, який передбачає відмову від членства в НАТО. Про це він заявив під час офіційного візиту до Німеччини на зустрічі з членами комітету бундестагу у справах ЄС.

Як повідомили у прес-службі парламенту, Литвин, зокрема, повідомив про підготовку до розгляду у другому читанні законопроекту про основи внутрішньої та зовнішньої політики України. "Проект цього закону запропонував президент України, але на виході документ стане результатом роботи парламенту - тобто основні напрямки зовнішньої політики країни визначатиме Верховна рада", - сказав він.

Керівник українського парламенту зауважив, що "червоною ниткою" у цьому документі буде визначено курс України до європейської спільноти. "Тим паче, що це те питання, яке об’єднує суспільство і не викликає розбіжностей в українському політикумі", - додав він.

Торкаючись питання щодо вступу України до НАТО, Литвин сказав, що законопроектом пропонується закріпити позаблоковий статус України. Разом з тим, спікер зазначив, що він "не є прихильником такого положення, бо з часом настрої в українському суспільстві та реалії в світі можуть змінитися, а ми будемо зв’язані законодавчим приписом".

Як повідомлялось, 3 червня Верховна рада прийняла за основу запропонований президентом Віктором Януковичем проект закону "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики".

У своєму законопроекті "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики" Янукович пропонує виключити із законодавства норми, за якими держава інтегрується в євроатлантичний простір безпеки і хоче набути членство в НАТО.

Також президент пропонує визначити пріоритетною засадою зовнішньої політики набуття нашою державою членства в Європейському союзі.

Читайте також:

США сподіваються, що Україна не покине НАТО

МЗС пояснило, чому Україна відмовилась від НАТО

Росія вважає, що Україна повинна зняти з порядку денного питання про вступ до НАТО

НАТО поважає рішення України відмовитися від членства в Альянсі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: