Литвин впевнений, що всі політики підтримають газовий консорціум з Європою та Росією

Спікер пропонує утворити газотранспортний консорціум "Україна - Росія - Європа", де вплив на українську газову трубу матимуть і Росія, і Європа, а Україна натомість зможе розробляти російські джерела та отримає допомогу ЄС.

Голова Верховної ради Володимир Литвин впевнений в тому, що всі політичні сили підтримають створення газотранспортного консорціуму в складі "Україна - Росія - Європа" на паритетних умовах.

Про це він сказав в ефірі програми "Велика політика з Євгєнієм Кісєльовим".

"Якщо мова буде йти про газотранспортний консорціум, де були б пропорційно вкладені ресурси кожної країни, то я переконаний, що й "Наша Україна", і БЮТ, і всі інші політичні сили підтримають такий підхід. Більш того, це сприйме спокійно українське суспільство", - сказав Литвин.

На думку спікера, при створенні такого консорціуму Україна повинна одержати доступ до розробки й використання газових родовищ у Росії, а також фінансову й технологічну підтримку з боку Європейського союзу.

"Україна одержить доступ до газових родовищ, для того щоб мати можливість їх розробляти й використовувати для українських потреб, буде давати в газотранспортний консорціум свою газотранспортну систему, щоб прокачувати цей газ, а європейська співдружність буде давати Україні фінанси, інноваційні технології, устаткування", - сказав Литвин.

На думку спікера, якщо після проведення підрахунку й визначення рівних часток участі всіх сторін у консорціумі будуть досягнуті такі домовленості, то його створення не зустріне критики в Україні.

Як повідомляли ЗМІ, російський газовий гігант "Газпром" готовий інвестувати кошти в модернізацію української газотранспортної системи (ГТС) в разі створення консорціуму, що керуватиме газовою трубою і фактично передбачає її переділ між РФ, Україною та Євросоюзом.

Читайте також:

Росія знизить ціну на газ, якщо Янукович стане її союзником

"Газпром" запропонував розширити газотранспортну систему України

"Газпром" готовий інвестувати в українську трубу в обмін на її частину

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: