Литвин вважає, що Тимошенко може сама себе захистити

Спікер Верховної ради Володимир Литвин впевненний, що порушена проти Тимошенко справа є яскравим застереженням для діючої влади.

Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко належить до числа тих політиків, які вміють добре самі себе захистити. Таку думку висловив голова Верховної ради Володимир Литвин в інтерв'ю одному із українських телеканалів.

Він також вважає, що справа проти екс-прем'єра повинна бути пересторогою для нинішньої влади.

"Я думаю, що те, що відбувається сьогодні, слід розглядати як послання, як нагадування нинішнім державним чиновникам усіх рівнів, що всі державні службовці повинні розуміти, що коли ти при владі, ти не можеш нехтувати законом", - зазначив Литвин.

Голова ВР також підкреслив, що у нас "люди апріорі виявляють недовіру до правоохоронної й судової системи, яка виконувала і багато в чому продовжує виконувати каральну функцію".

"Тому будь-які судові справи або кримінальні переслідування, які з'являються в сучасній Україні, сприймаються негативно, бо в людей утвердилася сентенція, яку кожен пам'ятає, що від суми й тюрми не зарікайся", - вважає він.

Водночас Литвин висловив сподівання, що при судовому розгляді гучних кримінальних справ буде максимальна прозорість і відкритість.

Спікер також нагадав, що багато розвинених країн, які проходили етап реконструкції економік, здійснювали модернізацію через авторитаризм.

"Зрозуміло, що Україна втратила той перехідний період, і нам потрібно одразу вибудовувати життя за тими зразками, за якими живе світ", - додав він.

Відзначимо, що сама Тимошенко допускає подальші спроби обмеження її свободи, в тому числі арешт. Вона зазначила, що у зв'язку з падінням суспільної підтримки влада намагається усувати опонентів шляхом позбавлення їх волі.

При цьому екс-прем'єр в черговий раз підкреслила, що 24 травня їй вдалося уникнути арешту лише завдяки широкій підтримці населення.

24 травня за рішенням суду Генпрокуратура затримала Тимошенко для проведення слідчих дій. При цьому рішення суду передбачало можливість зміни запобіжного заходу для Тимошенко з підписки про невиїзд на арешт. Однак після 8-годинного допиту екс-прем'єр була звільнена.

Читайте також:

ПАРЄ: з Луценком і Тимошенко поводяться законно

Тимошенко вважає, що її ще можуть посадити

Ющенко розповів, що змусить його стати на захист Тимошенко

Регіонал анонсував нову справу проти Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: