Литвин: якщо держслужбовець знає багато мов, прапор йому у руки

Спікер Верховної Ради висловив своє ставлення до того, які мови мають знати чиновники і діти.

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин радить українським чиновникам вивчити державну мову, а потім вже займатися вивченням інших мов.

Про це він заявив в інтерв'ю 5 каналу, коментуючи заяву міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника про те, що чиновники обов'язково мають знати російську мову.

"Я думаю, якщо міністр, заступник міністра, взагалі державний службовець знає багато мов, ну і слава Богу, і прапор йому державний у руки", - сказав Литвин.

"Головне, про що ми повинні говорити, - щоб для початку елементарно державний службовець знав державну мову", - додав голова ВР.

Він нагадав, що обов'язкове знання державної мови передбачене українським законодавством, яке регламентує діяльність державних службовців.

"На це треба звернути увагу, бо це є проблемою. А якою мовою він буде спілкуватися в побуті - англійською, російською - це його проблеми. Нам потрібно думати над тим, як підвищити знання української мови", - додав Литвин.

Говорячи про законодавчі пропозиції Кабінету міністрів, згідно з якими батьки можуть вільно вибирати мову виховання їхньої дитини у дошкільному закладі, Литвин зауважив, що діти мають, перш за все, знати українську мову.

"А якщо там будуть групи, в залежності від побажань батьків, де буде вивчатися російська, англійська, французька, німецька мови, я думаю, це також буде добре. Але на першому місці має стояти мова держави, в якій вони живуть", - наголосив він.

Раніше Табачник заявляв, що концепція "руський мир", яку активно розвиває патріарх московський і всієї Русі Кирило, не суперечить незалежності України.

Читайте також:

Табачник хоче примусити чиновників знати російську

Табачник не має двох бажань: бути афроамериканцем і членом НАНУ

Табачник запевняє, що не переможець конкурсу краси, щоб всім подобатися

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: