Литвин закликав "не збуджувати" людей російською мовою

На сьогодні у Верховній раді зареєстровано 7 проектів законів про мови. Наразі парламент ці документи розглядати не планує.

Голова Верховної ради Володимир Литвин попросив народних депутатів "не збуджувати" суспільство через мовне питання. Таким чином він відреагував на заклики опозиції не допустити надання російській мові офіційного статусу.

На засіданні парламенту він зазначив, що на сьогодні у Верховній раді зареєстровано 7 проектів законів про мови. "Я просив би, шановні колеги, не нагнітати пристрасті, оскільки Верховна рада не розглядає ці документи", - сказав Литвин.

Він підкреслив, що законопроекти передані на експертизу, і "коли будуть результати експертизи і наша політична воля - будемо відповідально ставитися до цього питання". "Зараз ця проблема не на часі. Давайте не будемо збуджувати суспільство, збуджене місцевими виборами", - наголосив Литвин.

Раніше на засіданні парламенту народний депутат з фракції "Наша Україна – Народна самооборона" В’ячеслав Кириленко виступив на захист української мови, піддав гострій критиці законопроект, підготовлений представниками фракції Партії регіонів.

Нагадаємо, 7 вересня у Верховній раді був зареєстрований проект закону "Про мови в Україні", внесений представниками коаліції Олександром Єфремовим, Петром Симоненком і Сергієм Гриневецьким.

Формально даний законопроект не робить російську другою державною, але надає їй право "вільного функціонування практично і всіх сферах діяльності", що рівнозначно офіційному статусу.

Опозиція та експерти виступають категорично проти ухвалення цього законопроекту.

Читайте також:

Українська політика та російська література (до законопроекту Єфремова - Симоненка)

Закон про мову в поглядах аналітиків: Турки нас навчать

ПР: Україна все одно буде двомовною

Мер Миколаєва судиться за право виступати російською мовою

ПР не вистачає голосів на введення в Україні двомовності

ВідеоЛитвин закликав "не збуджувати" людей російською мовою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: