Литвин закликав відмовитися від "вічної дружби" з Росією

Спікер ВР переконаний, що Україна має будувати прагматичні відносини з РФ, а не говорити про вічну дружбу та братські стосунки з росіянами.

Україна повинна мати особливі відносини та вести прагматичний діалог з Росією, а не заявляти про "вічну дружбу" з РФ.

Таку думку в ефірі одного з українських телеканалів висловив спікер Верховної ради Володимир Литвин.

"Має відбуватися серйозний діалог з Росією. Росія нас розглядає, як молодшого брата, а ми ведемо себе як молодший брат. Ви розумієте, як веде себе в родині молодший брат – він чомусь весь час ображається", - наголосив голова парламенту.

"Треба просто вести прагматично розмову, а не підміняти під час виборів діалог з Росією заявами про вічну дружбу з посиланням на історію. У Росії є інтереси, в Україні є інтереси. І треба думати нам, як ці інтереси гармонізувати", - впевнений він.

Разом із тим, Литвин переконаний, що проблеми відносин із РФ "лежать в інститутах, коридорах, кабінетах української влади". "Українські політики повинні зрозуміти, що вони мають діяти на рівні прийняття рішень і відповідальності за їх реалізацію. На превеликий жаль, у нас таких політиків було обмаль, бо всі рішення приймалися у Москві", - впевнений спікер ВР.

На його думку, в більшості українських політиків "є намагання, з одного боку, виступати подразником по відношенню до Росії, а з іншого, намагатися сподобатися і постійно повторювати фразу – "братські стосунки повинні лежати в основі нашої політики". "Я відповідально заявляю, що навіть російські перемовники таку розмову не сприймають. Їм не цікаво", - зазначив політик.

В той же час, на його думку під час виборів в Україні "буде змагання для того, щоб виступати провідником інтересів чи то Росії, чи то США".

Литвин додав, що сучасна Росія "вже відмовляється від єдиного слов'янського кореня, який концентрувався в Київській Русі".

"Не посилається Росія на Київську Русь. Вони заявляють, що колискою східного слов’янства є Ладога на півночі Росії, а після того був Великий Новгород, а після того з'явився Київ. Якщо виходити з такого принципу, який не суміщається з історією, то Київ не може бути матір'ю міст руських, а може бути тільки внучкою", - наголосив політик.

Нагадаємо, перед цим Володимир Литвин заявив, що не виключає своєї участі у виборах президента України.

За словами політика, він буде балотуватися на виборах, якщо найбільші політичні сили парламенту, БЮТ і Партія регіонів, не об'єднаються задля реалізації "плану політичного замирення".

Читайте також:

Литвин погрожує піти у президенти

Литвин: "регіонали" перетворили ВР на конюшню

Литвин підтримав Росію: Голодомор не був геноцидом виключно українців

Литвин запевнив Росію, що Україна не вступить до НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: