Литвин заперечив людям Януковича: Рада працюватиме ще два роки

Спікер ВР висловив переконання, що суттєво відрізняються від намірів Адміністрації президента провести парламентські вибори вже наступного року.

Верховна рада нинішнього скликання пропрацює до вересня 2012 року. Про це заявив спікер парламенту Володимир Литвин. Таким чином, він висловився проти позиції представника Адміністрації президента Віктора Януковича у ВР Юрія Мірошниченка, який заявляв, що вибори мають відбутися у березні 2011 року.

"Будь-який юрист-першокурсник знає, що закон не має зворотної сили. І раз нинішнє скликання Ради обирали на 5 років, дискусія може вестися сьогодні тільки у відношенні того, в якому саме місяці 2012 року мають відбутися парламентські вибори", - наголосив Литвин.

"Думаю, нинішній парламент пропрацює десь до вересня 2012 року", - спрогнозував він.

"Так, у деяких "гламурних" політиків є невичерпний свербіж з приводу того, щоб вибори до парламенту відбулися якомога швидше. Вони розуміють, що зі своїми сезонними рейтингами до планової кампанії не дотягнуть", - також заявив спікер.

"Рекомендую їм розслабитися: ніхто заради них країну на вибори не пожене. Тим більше в обхід Конституції", - сказав він. Також Литвин вважає, що Центрвиборчком повинен "відпочити після місцевих виборів".

"Та й оголошувати парламентську кампанію зараз немає ніяких юридичних підстав: Центрвиборчком звернувся за роз'ясненням до КС з приводу термінів виборів до парламенту і відповідну відповідь отримає, я сподіваюся, найближчим часом", - заявив спікер.

Крім того, коментуючи зауваження про те, що після скасування політреформи парламент тільки візує кулуарні домовленості, які спускаються "зверху", він зазначив: "Кулуарні домовленості не спускаються в Раду, вони тут досягаються".

"Парламентська більшість дуже вже неоднорідна, щоб від неї можна було очікувати автоматичного візування рішень, які спускаються звідкись там. Підтвердження тому - протистояння між Партією регіонів і фракцією комуністів під час виборчої кампанії", - заявив Литвин.

"Сьогодні йде робота над проектом Податкового кодексу. І є чимало запитань щодо того, який документ ми отримаємо на виході і яким буде результат голосування", - зазначив він.

"У тому числі з огляду на неприйняття деяких положень законопроекту окремими представниками самої Партії регіонів. Простої "відмашки" для ухвалення кодексу буде явно недостатньо", - додав політик.

Нагадаємо, за наявною інформацією, Партія регіонів готує чергові парламентські вибори на весну наступного року.

Питання про дату парламентських виборів зараз розглядає Конституційний суд. Швидше за все, рішення з цього питання буде оприлюднене до грудня.

Читайте також:

Партія регіонів готує вибори на 2011 рік

Представник Януковича: вибори в Раду відбудуться навесні 2011 року

Наступні вибори Ради обійдуться в 1,5 млрд гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: