Литвин заперечив Януковичу: "геноцид був, повірте мені"

Спікер ВР Володимир Литвин не підтримує твердження про те, що Голодомор 1932-33-х років не був геноцидом.

Голова Верховної ради Володимир Литвин виступає проти політизації Голодомору 1932-33 років. На думку Литвина, твердження деяких політиків про те, що Голодомор не був геноцидом, є некоректними.

Про це він сказав в ефірі програми "Велика політика з Євгеном Кисельовим" 18 червня.

"Те, що геноцид був, повірте мені. Я можу не розбиратися, як розбирається (депутат Ради) Василь Кисельов у сільському господарстві, але в історії я дещо знаю", - сказав він.

При цьому спікер відзначив, що політики в Україні останнім часом часто ототожнюють поняття геноциду з поняттям етноциду, тобто знищенням етносу чи нації, що, на його думку, не відповідає дійсності.

Нагадаємо, що Кисельов пропонує парламенту відмовитися від визначення Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу.

Депутат Ради, член фракції блоку "Наша Україна-Народна самооборона" Юрій Кармазін пропонує парламенту визначити Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу-злочином комуністичного режиму.

27 квітня на засіданні ПАРЄ в Страсбурзі (Франція) Янукович виступив проти визнання Голодомору 1932-33 років геноцидом, назвавши таке визначення неправильним і несправедливим.

Партія "Наша Україна" заявила, що відмова Януковича визнати Голодомор 1932-1933 років геноцидом є наругою над пам'яттю загиблих.

У 2006 році Рада визнала Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу. У результаті Голодомору 1932-1933 років, за різними оцінками, загинули від 3 до 7 млн людей.

Читайте також:

В БЮТ не вірять, що знайдеться 226 "подонків" для заперечення Голодомору

Янукович не вважає Голодомор геноцидом українців

Леніна поставили навколішки перед пам'ятником жертвам Голодомору

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: