Литвин запевнив Росію, що Україна не вступить до НАТО

Литвин запевнив голову Держдуми РФ, що в Україні НАТО не потрібне нікому, крім окремих політиків.

Голова Верховної ради Володимир Литвин вважає питання вступу України до НАТО неактуальним.

Про це він заявив під час зустрічі з головою Державної думи Росії Борисом Гризловим, що відбулася в рамках його робочого візиту до Москви.

Литвин і Гризлов обговорили низку питань, що стосуються українсько-російських відносин, зокрема, співпрацю в енергетичній сфері, економічній і гуманітарній сферах.

Під час обговорення міжнародних питань, зокрема, взаємовідносин України з НАТО, Гризлов зазначив, що "можливість вступу України в НАТО у Росії сприймають дуже негативно".

У відповідь Литвин підкреслив, що "питання вступу України в НАТО не є актуальним і серед пріоритетів українських громадян стоїть далеко не на першому місці".

"Цією темою займаються виключно політики", - додав він.

За його словами, потрібно припинити говорити на цю тему і подумати про те, як забезпечити безпеку країни, спираючись на принципи Будапештського меморандуму. Керівник українського парламенту підтвердив свою позицію про те, що Україна повинна бути позаблоковою державою.

Говорячи про розміщення Чорноморського флоту в Криму, Литвин запропонував враховувати інтереси обох країн.

Обговорюючи питання поглиблення гуманітарних відносин між Росією та Україною, учасники зустрічі торкнулися проблем тлумачення історії та історичних фактів. При цьому Литвин нагадав, що українські наукові працівники завершили проект видання унікального підручника з історії Росії.

Цей проект передбачав також видання російськими істориками подібного підручника, робота над яким знаходиться в стадії завершення.

Голова українського парламенту запропонував провести презентацію цих підручників під час засідання Міжпарламентської комісії із співпраці Федеральних зборів Російської Федерації та України.

Цю пропозицію схвально підтримав його колега, підкресливши, що "важко заперечувати існування спільних коренів у наших країн, а також загальної історії та культури".

Нагадаємо, 12 травня Віктор Ющенко доручив Кабінету міністрів розробити Річну програму з підготовки України до набуття членства в НАТО.

Кабмін повинен забезпечити погодження в установленому порядку з НАТО проект національної програми набуття членства в Організації Північноатлантичного договору та внести у двомісячний термін проект програми на затвердження.

Крім того, 13 травня Ющенко заявив, що він має чимало претензій до Росії щодо нераціонального використання активів Чорноморського флоту РФ в Криму.

Президент назвав "гуманним" рішення 1997 року щодо продовження на 20 років перебування бази ЧФ в Севастополі, оскільки "всі розуміють, що швидко перенести базу неможливо".

Читайте також:

У Харкові відкрилася академія НАТО

Український посол у Москві: ми розберемося з НАТО без Росії

Ющенко: рішення про продовження перебування ЧФ у Криму було "гуманним"

Росія уникає переговорів про виведення свого флоту з України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: