Литвин запропонував повернути у Раду дні опозиції

Литвин вважає, що Раді слід повернутися до практики "днів опозиції", коли по середах розглядалися законопроекти від депутатів, що не входять до більшості.

Голова Верховної ради Володимир Литвин запропонував відновити парламентську традицію розгляду опозиційних законопроектів по середах.

Про це він заявив, відкриваючи засідання погоджувальної ради.

"Незважаючи на те, що у нас нові конституційні і регламентні реалії, давайте, щоб зберегти конструктив у нашій роботі, усталену парламентську практику, а саме в середу після того, як ми розглянемо питання ратифікації, ставити ті питання, які будуть пропонувати до розгляду фракції, які не входять у парламентську більшість", - сказав Литвин.

За словами спікера, це можливо за умови, що запропоновані парламентською меншістю законопроекти вже розглянуті профільними комітетами, або ж законопроект зареєстрований, але комітет не розглянув його протягом місяця.

"Що стосується п'ятниці - це день, коли проводиться година запитань до уряду, - давайте будемо діяти так: фракції або групи, які не входять до парламентської більшості, нехай пропонують, кого б він хотіли почути і з якого приводу", - додав він.

Так само, вважає Литвин, треба, щоб при розгляді системних питань депутати або фракції, що мають альтернативну точку зору, могли її викласти. "Якщо ви підтримуєте такі пропозиції, ми могли б це визначити в якості парламентської традиції, оскільки заклики прийняти закон про опозицію означають (прагнення, - ред.) загнати опозицію в певні рамки, а цього ніхто не хоче. Повинні діяти цивілізовані демократичні можливості для реалізації своєї політичної лінії", - підсумував Литвин.

Нагадаємо, раніше лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявляв, що поняття "опозиція" в Конституції в редакції 1996 року відсутня. "Тому не може бути день опозиції в парламенті, немає такого в Конституції терміну", - сказав він.

Нагадаємо, після рішення КС про повернення у дію Конституції 1996 року 8 жовтня Верховна рада ухвалила нову редакцію закону про регламент. Депутати виключили з регламенту всі норми, які передбачали формування коаліції та опозиції.

Крім того новим регламентом скасовано норму про традиційний "день опозиції", яка передбачала формування опозицією порядку денного засідань щосереди.

Читайте також:

Литвин прогнозує нові відставки в уряді

Литвин забере пенсії в мільйона пенсіонерів

Литвин більше не чекає броунівського руху

Литвин: рішення КСУ не допоможе скасувати навіть Бог

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: