Литвин запропонував залишити 5-річну каденцію для Ради і місцевої влади

На думку Литвина, президент і Верховна рада підуть один одному на зустріч та сформулюють перехідні положення так, щоб і нинішній президенті, і нинішня ВР мали повну п'ятирічну каденцію.

Голова Верховної ради Володимир Литвин вважає, що треба чітко зафіксувати термін 5 років для парламенту і місцевих органів влади.

Про це він сказав 2 жовтня в Ялті під час форуму Yes.

Литвин спрогнозував, що до Конституції не будуть внесені зміни, крім однієї.

"Нам треба чітко зафіксувати термін 5 років для парламенту і місцевих органів влади. І в перехідних положеннях зафіксувати термін нинішньої ВР, президента і місцевих органів влади, які будуть обрані", - зазначив він.

Водночас у Конституції 1996 року зазначено, що вибори відбуваються в останню неділю березня четвертого року повноважень Верховної ради, тоді як Литвин стверджував, що йдеться про березень останнього року повноважень.

Уже після закінчення конференції на питання журналістів про цю невідповідність Литвин сказав: "Ми радилися з юристами - закон не може мати зворотної сили в частині обрання Верховної ради".

Однак Литвин висловив побажання, щоб в підсумку ухвалення перехідних положень до Конституції вибори відбулися в вересні-жовтні 2012 року.

За словами Литвина, нова Конституція зменшує термін повноважень президента Віктора Януковича, який вступив на посаду в лютому 2010 року. А за Конституцією, тепер наступні вибори мають відбутися в жовтні 2014 року.

Парламентські вибори мають відбутися в березні 2012 року.

"За Конституцією 1996 року, вибори відбуваються в березні останнього року повноважень Верховної ради. Отже, ці вибори за чинною Конституцією мають відбутися в березні 2012 року", - зазначив він.

Тому, на думку Литвина, президент і Верховна рада підуть один одному на зустріч та сформулюють перехідні положення так, щоб і нинішній президенті, і нинішня ВР мали повну п'ятирічну каденцію.

Нагадаємо, Віктор Янукович заявив про необхідність подальших змін до Конституції.

Про це він заявив 2 жовтня під час його зустрічі з головою ВР Володимиром Литвином, прем'єром Миколою Азаровим і міністром юстиції Олександром Лавриновичем.

За його словами, одним з актуальних питань є реформування місцевого самоврядування.

"Без змін до Конституції нам цього не вдасться зробити", - переконаний Янукович.

у п'ятницю, 1 жовтня, Конституційний суд оголосив рішення по справі про скасування політреформи 2004 року.

КС ухвалив рішення скасувати політичну реформу, що означатиме повернення України від парламентсько-президентської до президентсько-парламентської форми правління та значне розширення повноважень Віктора Януковича.

Представники Партії регіонів та Адміністрації глави держави неодноразово повторювали, що вони мають намір виправити наслідки реформи 2004 року, в результаті якої президент втратив суттєву частину своїх повноважень.

Прийняття Конституційним судом рішення про скасування поправок до Конституції від 8 грудня 2004 року, відомих як політреформа, означає повернення чинному президенту повноважень, які мав президент Леонід Кучма у період з 1996 по 2004 рік.

Детально про скасування конституційної реформи-2004 читайте тут

Читайте про скасування політреформи:

Любовь и ястребы

Елбасы Янукович

Близорукость на Банковой

Читайте також:

Политическая реформа: похороны под аплодисменты

Янукович може піти на третій термін

Американський суддя: Україні необхідні дострокові вибори

Януковичу доведеться звільнити двох віце-прем'єрів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: