Литвин запропонує "кнопкодавам" боротися проти самих себе

На думку глави ВР, депутати самі мають визначити, чи потрібна їм практика голосування за відсутніх колег.

Голова Верховної ради Володимир Литвин внесе на розгляд парламенту постанову про введення в дію електронної системи голосування "Рада-3", покликаної припинити практику голосування депутатів за їх відсутніх колег.

Таким чином, спікер відмовився від обіцянки запровадити нову систему голосування одноосібним рішенням.

14 березня Литвин заявив, що згідно з висновками юристів, модернізована система "Рада" має вводитись рішенням ВР, а не розпорядженням голови парламенту.

Зокрема, за словами спікера, "юристи мені довели, що вводитись у дію ця система має рішенням Верховної ради". "Я не маю права підписати відповідне розпорядження", - додав Литвин.

Він наголосив, що парламент має ухвалити таке рішення "з огляду на те, що треба припинити політичні розмови на цю тему".

У той же час Литвин нагадав, що у 2008 році, "коли в нас було протистояння, пов’язане з НАТО, тоді шукали вихід з ситуації і готували протоколи порозуміння". Він зазначив, що тоді також написав один з пунктів до цієї угоди, де йшлося про необхідність персонального голосування. "Тоді представники тодішньої коаліції (йдеться про коаліцію, в яку входили БЮТ, НУ-НС та Блок Литвина) цей пункт викреслили, а потім підписали інші позиції з відповідними застереженнями", - сказав Литвин.

Таким чином, зазначив спікер, виходить, "коли при владі - можна натискати одному чоловіку десять кнопок, а коли втратили повноваження, то згадуємо про Конституцію України". "Давайте її (Конституцію) виконувати всі разом", - закликав Литвин.

Він також повідомив, що внесе на розгляд парламенту проект постанови щодо впровадження модернізованої електронної системи підрахунку голосів, що передбачає голосування за допомогою сенсорної клавіші. Він звернувся до Комітету ВР з питань регламенту, щоб він якнайшвидше розглянув даний проект постанови.

Як відомо, у Верховній раді існує практика, коли один депутат голосує за кількох своїх колег, які не присутні на засіданні парламенту.

Через це народні обранці осоромились на всю Європу: парламентська делегація Польщі з гостьової ложі ВР глузувала з процесу голосування українськими депутатами, знімаючи це на телефони та фотоапарати. Польські парламентарі пояснили своїм українським колегам, що в Європі подібний спосіб "волевиявлення" вважається звичайним шахрайством.

Раніше Володимир Литвин оголосив про намір підписати розпорядження про введення модернізованого програмного системного комплексу для голосування "Рада-3" 7-11 березня.

Проте в Партії регіонів висловили переконання, що, незважаючи на обіцянку Литвина, Рада-3 не буде введена в дію.

Читайте також:

Верховна рада готується офіційно дозволити "кнопкодавство"

Опозиція: 25 людей, які "голосували" за зміну Конституції, взагалі не було в залі

Юрист Ахметова розповів, хто зберігає картки регіоналів

Депутати голосують за закони "по приколу"

ВідеоЛитвин запропонує "кнопкодавам" боротися проти самих себе

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: