Литвин засумнівався в здатності ОБСЄ об'єктивно оцінити сучасну історію

Литвин переконаний: ОБСЄ необхідний лідер, який зміг би повести роботу організації в новому руслі.

Голова Верховної ради Володимир Литвин сумнівається, що країни-учасниці Організації з безпеки і співробітництва в Європі можуть об'єктивно оцінити сучасні історичні процеси.

"Чи змогла ОБСЄ гідно відповісти на ці виклики бурхливого часу утворення нових держав і формування в них нових політичних систем? Очевидно, що не повною мірою. Чи змогли ці держави, зокрема нова Росія, дати об'єктивну оцінку історичним процесам, які відбувалися, вписати свої національні інтереси в рамки цих неминучих трансформацій і запропонувати шлях конструктивної адаптації ОБСЄ до вимог часу і геополітичних змін? Відповідь також очевидна", - зазначає Литвин.

На його думку, в ОБСЄ назріла нова хвиля реформ і змін, які допомогли б посилити її роль і значення у вирішенні проблем безпеки, економічного і гуманітарного співробітництва у світі.

Спікер вважає, що багатоголосся нових членів організації, недосконалість прийняття рішень, певні диспропорції в пріоритетах діяльності ОБСЄ і конфлікт інтересів і підходів до принципів невтручання у внутрішні справи та обов'язків у гуманітарній сфері загрожують заблокувати роботу ОБСЄ.

Він також підкреслює, що організації необхідний лідер, який зміг би повести роботу організації в новому руслі. "ОБСЄ сьогодні наполегливо потребує великого лідерства, яке б сміло повело за собою нації, що розділяють основні цілі і принципи організації, окреслило б її нові обрії в глобальному світі і прискореному історичному часі", - вважає Литвин.

Він зазначив, що зараз ОБСЄ потрапила в сезон тривалої стагнації і пошуку виходу з глухого кута, оскільки 11 років не проводилися саміти організації і з 2005 року критика її діяльності стає все жорсткішою.

Нагадаємо, Україна подала заявку на головування в ОБСЄ 2013 року.

Читайте також:

МЗС: Україна готова очолити ОБСЄ у 2013 році

Італія підтримує заявку України на головування в ОБСЄ

Європа заявила про утиск прав людини в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: