Литвин зізнався, що депутати тиснуть на кнопки не лише пальцями

Під час тестування системи "Рада-3" депутати намагались "на спір" обдурити компьютер, натискаючи на кнопку для голосування носом. Не спрацювало.

Голова Верховної ради Володимир Литвин переконаний, що після введення модернізованої системи для голосування "Рада-3" неможливо буде, щоб депутат зміг проголосувати ще за когось. Він не сумнівається, що парламент підтримає постанову про введення "Ради-3" в дію. Про це спікер сказав на прес-конференції 14 березня.

Литвин підкреслив, що днями проводилася апробація модернізованої системи "Рада-3", і переконалися, що дану систему ввести в оману неможливо. Литвин повідомив, що дехто навіть "пробував на спір утримувати носом (сенсорну кнопку), але нічого в них з цього не вийшло".

На уточнююче запитання журналістів, що буде, якщо система "Рада" відмовить під час голосування, Литвин відповів, що в такому випадку може бути використана практика інших парламентів, коли ті, хто голосує проти, "виходить в ліві двері", а там члени лічильної комісії ведуть підрахунок голосів, а ті, хто "за" дане рішення – виходитимуть у праві двері.

У той же час, Литвин підкреслив, що не сприймає пропозицію ряду депутатів щодо необхідності визначення одного дня на тиждень для голосування. Він зазначив, що не сприймає позицію, при якій в один день будуть "звозити, зносити" народних депутатів для голосування.

Литвин підкреслив, що доцільно було б у 2012 році розпочати роботу щодо введення в парламенті системи для голосування "Рада-4". Одночасно Литвин підкреслив, що відповідальність народних депутатів за свою роботу і голосування має відбуватися не тільки за допомогою введення системи для голосування, бо в такому випадку можна дійти до того, щоб "депутатів закувати в ланцюги, щоб вони знаходилися на робочому місці", але і за допомогою введення такої виборчої системи, коли народний депутат буде розуміти свою відповідальність перед виборцями.

Як відомо, у Верховній раді існує практика, коли один депутат голосує за кількох своїх колег, які не присутні на засіданні парламенту.

Через це народні обранці осоромились на всю Європу: парламентська делегація Польщі з гостьової ложі ВР глузувала з процесу голосування українськими депутатами, знімаючи це на телефони та фотоапарати. Польські парламентарі пояснили своїм українським колегам, що в Європі подібний спосіб "волевиявлення" вважається звичайним шахрайством.

Раніше Володимир Литвин оголосив про намір підписати розпорядження про введення модернізованого програмного системного комплексу для голосування "Рада-3" 7-11 березня.

Проте в Партії регіонів висловили переконання, що, незважаючи на обіцянку Литвина, Рада-3 не буде введена в дію.

Читайте також:

Литвин запропонує "кнопкодавам" боротися проти самих себе

Верховна рада готується офіційно дозволити "кнопкодавство"

Опозиція: 25 людей, які "голосували" за зміну Конституції, взагалі не було в залі

Юрист Ахметова розповів, хто зберігає картки регіоналів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: