Литвин зізнався, що депутати тиснуть на кнопки не лише пальцями

Під час тестування системи "Рада-3" депутати намагались "на спір" обдурити компьютер, натискаючи на кнопку для голосування носом. Не спрацювало.

Голова Верховної ради Володимир Литвин переконаний, що після введення модернізованої системи для голосування "Рада-3" неможливо буде, щоб депутат зміг проголосувати ще за когось. Він не сумнівається, що парламент підтримає постанову про введення "Ради-3" в дію. Про це спікер сказав на прес-конференції 14 березня.

Литвин підкреслив, що днями проводилася апробація модернізованої системи "Рада-3", і переконалися, що дану систему ввести в оману неможливо. Литвин повідомив, що дехто навіть "пробував на спір утримувати носом (сенсорну кнопку), але нічого в них з цього не вийшло".

На уточнююче запитання журналістів, що буде, якщо система "Рада" відмовить під час голосування, Литвин відповів, що в такому випадку може бути використана практика інших парламентів, коли ті, хто голосує проти, "виходить в ліві двері", а там члени лічильної комісії ведуть підрахунок голосів, а ті, хто "за" дане рішення – виходитимуть у праві двері.

У той же час, Литвин підкреслив, що не сприймає пропозицію ряду депутатів щодо необхідності визначення одного дня на тиждень для голосування. Він зазначив, що не сприймає позицію, при якій в один день будуть "звозити, зносити" народних депутатів для голосування.

Литвин підкреслив, що доцільно було б у 2012 році розпочати роботу щодо введення в парламенті системи для голосування "Рада-4". Одночасно Литвин підкреслив, що відповідальність народних депутатів за свою роботу і голосування має відбуватися не тільки за допомогою введення системи для голосування, бо в такому випадку можна дійти до того, щоб "депутатів закувати в ланцюги, щоб вони знаходилися на робочому місці", але і за допомогою введення такої виборчої системи, коли народний депутат буде розуміти свою відповідальність перед виборцями.

Як відомо, у Верховній раді існує практика, коли один депутат голосує за кількох своїх колег, які не присутні на засіданні парламенту.

Через це народні обранці осоромились на всю Європу: парламентська делегація Польщі з гостьової ложі ВР глузувала з процесу голосування українськими депутатами, знімаючи це на телефони та фотоапарати. Польські парламентарі пояснили своїм українським колегам, що в Європі подібний спосіб "волевиявлення" вважається звичайним шахрайством.

Раніше Володимир Литвин оголосив про намір підписати розпорядження про введення модернізованого програмного системного комплексу для голосування "Рада-3" 7-11 березня.

Проте в Партії регіонів висловили переконання, що, незважаючи на обіцянку Литвина, Рада-3 не буде введена в дію.

Читайте також:

Литвин запропонує "кнопкодавам" боротися проти самих себе

Верховна рада готується офіційно дозволити "кнопкодавство"

Опозиція: 25 людей, які "голосували" за зміну Конституції, взагалі не було в залі

Юрист Ахметова розповів, хто зберігає картки регіоналів

ВідеоЛитвин розповів, що депутати тиснуть на кнопки не лише пальцями

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: