Литвин звинуватив у проблемах України виборчу систему

На думку спікера, змінити політичну ситуацію в країні можна тільки після проведення змін до виборчого законодавства.

Голова Верховної ради Володимир Литвин вважає, що причиною сьогоднішньої ситуації в країні є виборча система за закритими списками. Про це він заявив в програмі "Свобода на Інтері". На його думку, ця система дискредитувала себе та викликала політичну кризу в країні.

Оптимальною для України є система за відкритими списками, коли "депутати не підтримують народ, а виконують волю конкретної політичної сили". Литвин вважає, що потрібно спочатку змінити виборчу систему, а потім проводити перевибори, якщо такі потрібні.

Водночас, як зазначив голова "Єдиного центру" Ігор Кріль, до кінця наступного тижня у Верховну раду буде подано законопроект, так званий виборчий кодекс, який запроваджує систему всіх виборів на всіх рівнях.

Опитування аудиторії показало, що більшість населення (84%) підтримують дострокові парламентські вибори за відкритими списками. У той же час екс-спікер парламенту Арсеній Яценюк вважає, що потрібно розділити ці два поняття. Політик підтримує проведення виборів за мажоритарною системою, проте сумнівається, чи потрібні дострокові вибори до ВР.

Нагадаємо, керівник фракції НУ-НС Микола Мартиненко раніше заявив, що президент Ющенко наказав партії НСНУ готуватися до позачергових виборів до ВР. Як заявив Мартиненко, наступний етап з'їзду НСНУ планується в березні, проте невідомо, чим він завершиться.

Читайте також:

Яценюк заявив, що стане президентом

Ющенко запропонував Тимошенко і Януковичу перемир'я до липня

Кравчук закликав Ющенка піти у відставку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: