Литвину необхідні "пивні" мільйони для сплати боргів

Глава ВР вважає, що президент відмовляється виділяти депутатам додаткові кошти через "істерику" та прагнення зруйнувати парламент.

Спікер парламенту Володимир Литвин наполягає, що Верховній раді необхідні 97 мільйонів гривень додаткового фінансування. Через ці кошти, які надійдуть до бюджету після збільшення акциз на пиво, в Україні вже тиждень вирує скандал.

Президент відмовився підписувати законопроект, що Литвин охарактеризував як "істерику". Глава ВР переконує, що збільшення фінансування обумовлене об'єктивними потребами.

Зокрема, погрожує Литвин, якщо Рада не отримає гроші, засідання ВР не будуть транслюватися.

"Якщо люди спокійно сприймуть, що ми далі не будемо транслювати засідання Верховної ради, я обома руками за це. Тоді до мене буде менше звернень і нарікань та справедливих обурень тим, що відбувається у сесійній залі. Я буду по п'ятницях виходити і розказувати, як гарно працювала Верховна рада і які рішення вона ухвалила", - сказав він.

Литвин також повідомив, що депутатам необхідно розрахуватися з організаціями, які проводили ремонтні роботи в будівлі парламенту. "Я попрошу, щоб на наступній погоджувальній раді оприлюднили інформацію, з якими боргами було прийнято мною керівництво Верховною радою - не розрахувалися за попередні роки", - сказав він.

Частину коштів, пояснив також Литвин, планується спрямувати на погашення боргів перед міжнародними парламентськими інституціями, до яких входить ВР.

"Якщо ми хочемо, щоб нас виключили з усіх міжнародних парламентських організацій, в які ми не заплатили внески, то давайте про це також скажемо або призупинимо в них членство", - зауважив спікер.

На його думку, ситуація, що склалася, потрібна, аби "зруйнувати Верховну раду", "і тоді вони президентські вибори проведуть так, як вважають за потрібне". "Я з останніх зусиль намагаюсь утримати те, що в Україні ще тримається. І за це завжди отримуєш звинувачення", - підсумував він.

Нагадаємо, 3 червня ВР підвищила акциз на пиво на 93,5% – з поточного рівня 0,31 грн за літр до 0,6 грн за літр.

Отримані кошти пропонувалося спрямувати, зокрема, на фінансування закупівель інсуліну для хворих на діабет. Але пізніше стало відомо, що ще 97 мільйонів "пивних" гривень підуть на утримання Верховної ради. В тому числі - візитів народних депутатів за кордон, утримання санаторіїв для нардепів, висвітлення їхньої діяльності в ЗМІ.

Представники фракції БЮТ, які разом з фракцією Партії регіонів та Блоку Литвина підтримали законопроект, вже відхрестилися від нього. У пропрем'єрському блоці заявили, що нібито підтримали додаткове фінансування ВР "лише щоб були виділені кошти для вирішення нагальних соціальних питань".

Читайте також:

Ющенко пропонує потратити мільйони, зароблені на пиві, на охорону здоров’я

97 мільйонів на Раду запропонували "регіонали" і Литвин

Ціни на пиво підвищили, щоб утримувати Верховну раду

В Україні вдвічі підвищено акцизи на пиво

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: