Лівія попросила Швейцарію ліквідувати "чорний список"

Лівія шукає шляхів примирення з Швейцарією.

Лівія звернулася до Швейцарії з проханням ліквідувати "чорний список" лівійських громадян, яким заборонений в'їзд в країну.

За словами представника Лівії в ООН Абдулрахман Мухаммед Шалгхама, Тріполі також пропонує Швейцарії звернутися за посередництвом для завершення довгого дипломатичного протистояння між двома країнами.

Як відзначає посол Лівії в Ефіопії Алі Абдаллу Авідана, лівійська сторона пропонує вирішити розбіжності за допомогою міжнародного комітету, до якого б увійшли і представники обох сторін. Представник Лівії в ООН також зазначив, що Тріполі готовий погодитися з будь-яким рішенням, яке буде прийняте комісією.

Дипломатичний скандал між Лівією і Швейцарією розгорівся в липні 2009 року. Тоді в Женеві був заарештований син Муаммара Каддафі Ганнібал з дружиною. Вони підозрювалися у побитті персоналу готелю в якому зупинилися. У відповідь Тріполі припинив видачу віз громадянам Швейцарії, відкликав частину дипломатів і ввів санкції щодо швейцарських компаній.

Після того, як Лівія виплатила компенсацію постраждалим від побиття, всі звинувачення з Ганнібала Каддафі і його дружини були зняті. У серпні 2009 року Берн висловив вибачення за арешт, після чого відносини між двома країнами ненадовго покращилися, проте вже в грудні протистояння знову загострилася через вирок двом громадянам Швейцарії за порушення міграційного законодавства, ухилення від сплати податків і незаконне ведення бізнесу. Макс Гельд і Рашид Хамданія, заарештовані ще в 2008 році, були засуджені до штрафу і півтора років в'язниці.

Тоді, вже на початку 2010 року, Берн заборонив в'їзд на свою територію низки високопоставлених лівійських чиновників, у тому числі і Муаммара Каддафі, а також членів його сім'ї. При цьому відвідування ними інших країн Шенгенської зони також виявилося неможливим. Лівія у свою чергу вирішила ввести відносно Швейцарії повне торгове ембарго.
 

Читайте також:

Муаммар Каддафі закликав до джихаду проти Швейцарії

Лівія закрила громадянам Євросоюзу в'їзд до країни

Син Каддафі в Різдвяну ніч зламав дружині ніс

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: