За словами родичів полонених в Лівії українців, повстанці готові їх звільнити за 22 мільйони доларів. У МЗС кажуть, що офіційно за викупом ніхто ще не звертався.
Доля українських полонених в Лівії, які перебувають під домашнім арештом з кінця серпня, досі залишається незрозумілою. За неофіційними даними, лівійські повстанці вимагають за бранців викуп в 22 мільйони доларів – по мільйону доларів за людину.
"Чим довше тривають переговори, тим гірше лівійці ставляться до наших родичів", - розповіла "Комсомольській правді в Україні" одеситка Тамара, чий чоловік Євген працював у Лівії водієм.
За її словами, минулого тижня їх почали гірше годувати, знову відновилися обшуки.
"Телефон відібрали, щоб не скаржилися рідним. Але найголовніше - лівійці дали зрозуміти: відпускати додому бранців вони не збираються доти, поки Україна не заплатить викуп", - стверджує Тамара.
Вона розповіла, що мова йде про 22 мільйонів доларів - 1 мільйон за людину. Що лівійці збираються робити з полоненими в разі відмови, поки не зрозуміло.
"Мовляв, працювали вони на армію Каддафі, так нехай тепер Україна сплачує моральний збиток", - передала Тамара слова лівійців.
"Ми дуже боїмося за рідних, адже ця нова влада - справжні пірати", - додала вона.
Напередодні про фактичну зупинку затяжних переговорів, які ведуть українські дипломати з представниками нової лівійської влади, повідомив і директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин.
Волошин, до речі, також порівняв лівійців із сомалійськими піратами. "Ситуація виглядає так, що переговорники її "замотують", і начебто йдуть на компроміс у переговорах, але в останній момент щось зривається", - пояснив він.
Втім, за даними МЗС, офіційно до них ніхто поки не звертався з пропозицією заплатити викуп.
"Справді, лівійська влада кілька разів просила нас зробити жести доброї волі, це і літак гуманітарної допомоги, і лікування військових. Ми пішли їм назустріч. Що стосується викупу, офіційно до нас ніхто поки не звертався з такою пропозицією. Але я можу сказати, якщо такі дані надійдуть, розмовляти ми будемо зовсім по-іншому. І звернемося до західних партнерів. Адже тоді виникне питання, хто прийшов до влади в Лівії. Люди, які хочуть навести порядок в країні, або бандити? Однозначно - вести переговори про викуп ніхто не збирається. Але витягувати наших полонених ми будемо за всяку ціну", - підкреслив Волошин.
Деякі подробиці вдалося дізнатися і газеті "Сегодня". Дочка одного з полонених Дарина Шадрова побічно підтвердила інформацію про те, що за бранців вимагають гроші.
"У мене великі сумніви, що їх звільнять до Нового року. Ситуація не зрушилася взагалі ніяк, тільки з'явилися якісь натяки на фінансове питання. Але ніхто нічого не каже! ", - розповіла вона.
Її батькові Олександру Шадрову вдалося зв'язатися з журналістами. Видання цитує його слова:
"Все затягнулося до нескінченності! На всі наші запитання лівійці відповідають: "Іншалла" ("На все воля Аллаха" – прим. ред.). Натисніть там на наших дипломатів, будь ласка! Нас охороняє людей 30-40, щоп'ятниці приїжджають з посольства. Ставляться до нас нормально, по території містечка ми можемо вільно пересуватися, але далі нас не випускають", - зазначив Шадров.
Нагадаємо, після захоплення Тріполі 21 серпня лівійські повстанці затримали 22 громадян України, звинувативши їх у співпраці з військами колишнього лідера Муаммара Каддафі.
За даними МЗС, всі полонені – кухарі, інженери, будівельники в нафтогазовій сфері.
Читайте також:
Українці: "Краще працювати в Лівії під кулями, ніж удома за копійки"
У полонених в Лівії українців забрали одяг і не дають ліків
Український найманець зізнався, що поїхав до Лівії убивати за 4 тисячі доларів
Сестра затриманого в Лівії українця: автомати були жартом