Лови зрадників і заборонений в'їзд сотням громадян РФ: в СБУ розповіли про досягнення за 2016 рік

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

СБУ представила повний звіт за роботу протягом року, що минає.

Служба безпеки України відзвітувала про свою роботу за 2016 рік.

Так, українська спецслужба заявила про викриття понад 80 зрадників, блокування 11 перевальних пунктів "Ісламської Держави" в Києві та Харкові та заборону в'їзду на територію України понад 500 громадянам РФ. Повний звіт СБУ оприлюднила на своїй сторінці у Facebook.

Успіхи контррозвідки

За 11 місяців 2016 року СБУ викрила 6 шпигунів, у тому числі 2 громадян РФ, причому проти п'ятьох порушили кримінальні провадження, 1 особу засудили.

Крім того, спецслужби відкрили провадження проти 84 громадян України за статтею про державну зраду, засудили 8 осіб.

Наразі контррозвідка перевіряє майже 600 осіб, яких підозрюють в причетності до агентурної мережі спецслужб іноземних держав, а також 48 осіб — до кадрового складу незаконних силових структур так званих "ДНР/ЛНР".
 
Звіт СБУ за рік, інфографіка_3
СБУ
 
Заборонено в'їзд на територію України 1374 іноземним громадянам. Причому 394-м — за діяльність, що загрожує національній безпеці держави. Між іншим, серед них —  523 громадяни РФ, у тому числі 44 військовослужбовці та 61 журналіст. Примусово видворено з території України 20 іноземних громадян.
 
"Встановлено 739 членів ДРГ, з них затримано 86 осіб, передано слідчим органам матеріали стосовно 134 осіб, причетних до участі у бойових діях та інформаторської діяльності в інтересах терористичних організацій "ЛНР/ДНР". Засуджено 40 осіб", — йдеться в звіті.
 
Звіт СБУ за рік, інфографіка_2
СБУ
 
Крім того, сбівці вилучили з неконтрольованого обігу понад 560 одиниць вогнепальної зброї, 61,4 тисячі боєприпасів та понад 2 тонн вибухівки. Усього припинено понад 250 фактів незаконного обігу ВЗУ, виявлено та ліквідовано 55 схронів зі зброєю та боєприпасами.
 
Боротьба із корупцією
 
Протягом 2016 року розпочали 665 досудових розслідувань з підозрою у скоєнні корупційних злочинів. До різних видів і строків покарання засуджено 281 особу.
 
154 корупціонери звільнені з посад.
 
Звіт СБУ за рік, інфографіка_1
СБУ
 
Розпочато 528 досудових розслідувань за напрямком протидії організованій злочинності. Припинено діяльність 50 організованих груп та злочинних організацій.
 
До слова, про підозру в організації корупційної схеми вимагання і 
щотижневого отримання коштів від пацієнтів за проведення хірургічних операцій повідомлено заступнику міністра охорони здоров'я України.
 
Протидія тероризму
 
Усього з початку року знешкоджено 15 вибухових пристроїв, призначених для вчинення терористичного акту.
 
Встановлено 110 та затримано 56 учасників терористичних та диверсійно-розвідувальних груп, причетних до підготовки чи вчинення терористичного акту.
 
Розкрито 11 терористичних актів, що супроводжувалися підвищеною небезпекою для життя і здоров'я людей, внаслідок застосування вибухових пристроїв.
 
Знайдено 168 виконавців анонімних погроз терористичного характеру. Розпочато 143 кримінальні провадження проти "телефонних терористів".
 
Виявлено понад 100 та затримано 46 осіб, причетних до діяльності міжнародних терористичних та релігійно-екстремістських організацій.
 
Виявлено та припинено функціонування 11 "перевальних пунктів" бойовиків "Ісламської Держави" ("ІД") у Києві та Харкові.
 
Блоковано діяльність 2 осередків "ІД" у Дніпропетровську та Харкові, які забезпечували перебування членів вказаного угрупування в Україні та їх переправлення до зони ведення бойових дій за кордоном.
 
Додамо, що СБУ відзвітували й про результати боротьби з організованою злочинністю, роботу слідства, діяльність СБУ в інформаційній галузі та про боротьбу з контрабандою за лінію розмежування.
 
Нагадаємо, радник голови СБУ Юрій Тандіт заявив, що фейкові республіки на території України намагалися створювати в рамках великої операції Росії з дестабілізації ситуації в Україні, чого не стосується план "Шатун".

Залиште свій коментар

Вибір редакції