Луценка пропонують визнати в'язнем совісті

На думку правозахисників, справа екс-міністра Юрія Луценка нагадує переслідування радянською владою дисидентів.

Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко може бути визнаний єдиним в Україні в'язнем совісті, заявив правозахисник Євген Захаров.

На його думку, справа екс-міністра нагадує переслідування радянською владою дисидентів - немає жодних правових підстав для утримання Луценка під вартою, а всі правові аргументи на свою користь, які він висував, були проігноровані судом.

Правозахисник зазначив, що це є порушенням п'ятої статті Європейської конвенції прав людини.

"Утримання Юрія Луценка під вартою здійснюється тільки для того, щоб не дати йому висловлювати свою точку зору щодо своєї справи і щодо того, що в країні відбувається. І це пишеться чорним по білому в рішеннях суду. Саме ця ознака і є фактично основною, щоб визнати в'язнем сумління", - сказав Євген Захаров, цитує прес-служба "Народної самооборони".

В'язнем совісті людину може визнати міжнародна правозахисна організація Amnesty International. Згідно з визначенням цієї організації, в'язень совісті - це людина, яка перебуває під вартою чи в ув'язненні виключно за те, що мирно висловлювала свої політичні, релігійні чи наукові погляди.

Нагадаємо, Юрій Луценко перебуває у СІЗО з грудня 2010 року. Екс-міністра звинувачують у перевищенні службових повноважень, що призвело до завдання збитків державі.

Зокрема, Луценку інкримінують зловживання владою під час розслідуванні справи про отруєння екс-президента Віктора Ющенка, а також призначення високої пенсії та підвищення по службі особистого водія. Крім того, слідство вважає, що екс-глава МВС завдав збитків державі в результаті святкування Дня міліції в 2008 і 2009 роках.

Сам Луценко нещодавно повідомив, що обвинувальний вирок у його кримінальній справі вже написано і там значиться строк - 8 років.

Читайте також:

Луценка посадять на 8 років

Правозахисники: в Україні з правами людини зовсім погано

Ходорковського і Лебедєва визнали в'язнями совісті

Луценко готовий сісти за ґрати тільки за рішенням присяжних

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: