Луценко готовий сісти за ґрати тільки за рішенням присяжних

Луценко заявив, зо готовий сісти за ґрати тільки у тому випадку, якщо його судитиме суд присяжних, оскільки розгляд справи професійними суддями не дає йому надії на справедливе рішення.

Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко вважає, що введення в Україні суду присяжних розвалило б усі замовні справи, які фабрикуються в правоохоронних органах.

"Для них прецедент суду присяжних - це смерть для каральної системи прокурорсько-суддівської вертикалі, яка побудована в Україні. Як тільки з'явиться незалежний від адміністрації президента, прокуратури, Вищої ради юстиції суд - зваляться замовлені рішення", - сказав Луценко.

За його словами, розгляд його справи професійними суддями не дає йому надії на справедливе рішення через залежність цих суддів від влади.

"Я не погоджуся з будь-яким складом суду не тому, що вони погані, а тому що вони залежні. Можливо, серед них і є нормальні люди, але я точно знаю, що вони залежні і будуть виконувати певні завдання. Про це свідчать останні роки тих "безмежних" рішень, які вони приймають. У країні, де рідний брат генерального прокурора очолює вищу інстанцію з мого питання - не може бути справедливого суду", - заявив екс-міністр.

Юрій Луценко зазначив, що в Конституції "чорним по білому записано, що людина має право на суддю, судову колегію або суд присяжних", і він готовий погодитися з будь-яким рішенням, яке винесе суд присяжних.

"Якщо рішення суду присяжних буде не на мою користь, я погоджуся. Але вони вкрали у мене це право", - зазначив екс-міністр.

Екс-глава МВС також відзначив, що ставить перед судом питання про своє звільнення з-під варти не тільки заради одного себе.

Юрій Луценко нагадав, що зараз в Україні дуже багато заарештованих, які перебувають за ґратами за рішенням судів, які не визначили покарання, причин і терміну їх арешту.

За його словами, дуже багато таких ув'язнених і в Лук'янівському СІЗО, і вони чекають, чи вдасться Луценко звільнитися з-за ґрат.

"Вони кажуть: якщо ти проб'єш дірочку, то і у нас буде справедливість. Якщо і тобі не вдасться, то її не буде нікому", - заявив він.

Як відомо, Генпрокуратура порушила справу проти Луценка в листопаді 2010 року. Вона пред'явила йому низку обвинувачень, зокрема в незаконному нарахуванні пенсії його водію, у незаконній організації стеження в рамках розслідування кримінальної справи про отруєння кандидата в президенти Віктора Ющенка в 2004 році.

Луценко також звинувачується у порушенні положень постанови Кабінету міністрів про обмеження видатків у держструктурах у зв'язку з фінансовою кризою, коли МВС організовувало в 2008 і 2009 роках святкування Дня міліції в палаці "Україна" у Києві.

Читайте також: 

Суд відклав розгляд справи Луценка до 9 червня

Дружина Луценка у СІЗО вимагає звільнити чоловіка

Луценка посадять на 8 років

Луценку дозволили побачення з соратником

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: