Луценко: Медведько справді доручав заарештувати Турчинова

Екс-голова МВС підтвердив, що отримував доручення Генпрокуратури на проведення розшукових заходів лідерів щодо БЮТ Турчинова та Кожем'якіна.

Екс-голова МВС Юрій Луценко підтверджує, що отримував доручення Генпрокуратури на проведення розшукових заходів щодо Олександра Турчинова і Андрія Кожем'якіна.

За його словами, опублікована у ЗМІ інформація, не містить у собі "жодної новини".

"Я ще раніше публічно говорив, що 2006 року Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу проти лідерів БЮТ Турчинова та Кожем'якіна. І тоді, і тим більше сьогодні є зрозумілим, що ця справа була виключно політично доцільною для Ющенка та Януковича в розпал парламентських виборів", - наголосив Луценко.

За його словами, "МВС, яке не було проінформоване про жодні подробиці самої кримінальної справи, отримало доручення Генпрокуратури на проведення розшукових заходів щодо Турчинова і Кожем'якіна".

"Це доручення було запущене в роботу згідно наявних у МВС можливостей. Через короткий час Турчинов і Кожем'якін виграли всі суди, які довели абсурдність звинувачень", - сказав Луценко.

За його словами, сама кримінальна справа закрита за статтею 6 пункт 2 "відсутність складу злочину", а Медведько приніс публічні вибачення Кожем'якіну.

"Само собою, що така відверто політично зорієнтована справа викликала запитання не тільки в української громадськості, але і у ряду представників закордонних посольств, зокрема, американського посла. Я, як політичний діяч і міністр внутрішніх справ, дав свої пояснення, від яких і сьогодні б не відмовився: використання Генпрокуратури в тій справі, як і в багатьох нинішніх, було не тільки абсурдним, але і шкідливим для реноме держави", - наголосив Луценко.

Він не вбачає якихось причин того, що інформація про цю кримінальну справи з'явилась саме зараз, оскільки вона була оприлюднена серед багатьох інших на сайті "Wikileaks".

"Серед іншого трапилось і листування посла США в Україні. Тому для мене нічого дивовижного немає, що посол, який має таку роботу - збирати інформацію в країні перебування, отримав офіційне і неофіційне пояснення того, що відбувалось в контексті передвиборчої боротьби з використанням Генпрокуратури. Такі методи використання прокуратури проти політичних діячів і тоді, і сьогодні я вважаю божевільними", - сказав Луценко.

Як відомо, на сайті "Wikileaks" було розміщено документи американського посольства, у яких, зокрема, йдеться про те, що генпрокурор Олександр Медведько доручав Луценку заарештувати соратників Юлії Тимошенко.

Читайте також:

Луценко шукає роботу хоча б на 5 тисяч гривень

Італія назвала публікації WikiLeaks 11 вересня для світової дипломатії

 Луценко вважає, що його можуть заарештувати

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: