Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Луценко розповів про два варіанти створення Антикорупційного суду

Обидва є дієвими, але остаточне рішення ухвалюватимуть нардепи.

Генпрокурор Юрій Луценко в інтерв'ю DW розповів про два сценарії створення Антикорупційного суду в Україні.

"Президент запропонував, щоб усі корупціонери категорії "А" - від голови сільради до найвищих посадових осіб - були предметом розгляду Антикорупційного суду, незалежно від того, який орган досудового слідства виявив злочин. Наприклад, губернатор скоїв смертельне ДТП - він іде до антикорупційного суду після розслідування поліції. НАБУ, звичайно, несе туди справи високопосадовців. Багато хто каже, що буде забагато справ. Я цього не зовсім розумію, бо можна зробити трохи більше суддів", - сказав він.

Другий варіант полягає у створенні суду винятково для розгляду справ, які веде НАБУ.

"Я особисто вважаю, що є інша можливість - створити суд спеціально для НАБУ у кількості не менше 50 суддів. Це моя принципова позиція, бо ми потребуємо впевненості у незалежності та чесності суду. Чесність гарантується через конкурс, незалежність - через численність. Аби двох-трьох-п'ятьох суддів не зробили залежними. Така система може обслуговувати, як мінімум, перші кілька років, виключно НАБУ. Коли стане ясно, що їхніх справ недостатньо для такої кількості суддів, можна буде підключити Державне бюро розслідувань, яке наразі створюється. Я думаю, це компромісний варіант", - зазначив Луценко.

Та додав, що нині в Україні вкрай бракує суддів для розгляду резонансних справ.

"НАБУ зараз обслуговує два судді. ГПУ - чотири. Резонансні справи тривають роками. Тому створення нового суду з нових суддів є правильним рішенням", - вважає генпрокурор.

За його словами, обидва варіанти суду є дієвими, але остаточне рішення ухвалюватимуть нардепи.

А тим часом днями президент Порошенко заявив, що Україна виконала 80% вимог МВФ і очікує отримання траншу. А також працює разом з міжнародними партнерами над законопроектом про Антикорупційний суд.

ВідеоЗаконопроект про Антикорупційний суд можуть розглянути в Парламенті вже за два тижні

Але ймовірність, що такий орган буде створений швидко, дуже низька. На цьому зійшлися учасники політичного ток-шоу " Право на владу", яке напередодні поновилося на "1+1" у новому році.

Законопроект про Антикорупційний суд можуть розглянути в Парламенті вже за два тижні

Залиште свій коментар

Вибір редакції