Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Луценко в ефірі ТСН.Тижня показав докази диверсії на складах у Балаклії

Луценко в ефірі ТСН.Тижня показав докази диверсії на складах у Балаклії

На думку генпрокурора, у Калинівці також могла статися диверсія.

Вибухи на військових складах, які відбулися у Сватово і Балаклії, це чиста диверсія, яка відбулася з боку Російської Федерації.

Про це в ефірі ТСН.Тижня заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко. Він же продемонстрував слайди, на яких показав докази здійсненої диверсії.

«Слідство достеменно знає, що у Балаклії 23 березня 2017 року радіолокаційними службами України зафіксовано безпілотний літальний апарат, який рухався на низьких висотах від кордону з Росією, оминаючи фізичні перешкоди, і долетів до місця призначення – міста Балаклія», - сказав генпрокурор і показав, як дрон рухався від українсько-російського кордону до військових складів.

Луценко про вибух у Балаклії_3
ТСН.ua
Луценко показав, як безпілотник рухався від російського кордону до Балаклії.

За словами Луценка, з цього безпілотника у бік майданчика відкритого зберігання №67 арсеналу, на якому зберігалися ракети у кількості понад 700 штук, було здійснено пуск першої керованої ракети. Після пуску першої ракети БПЛА здійснив маневрування і вистрілив вдруге. Після того безпілотник залишив військовий склад і полетів у напрямку РФ.

Луценко про вибух у Балаклії_1
ТСН.ua
Рух безпілотника над військовими складами у Балаклії.

«Диверсія була вчинена у той момент, коли над цією територією не знаходилося жодних супутників інших іноземних держав, що унеможливлює виявлення траси безпілотного апарату до кордону з Україною. Таким чином слідство вважає, що причиною вибухів у Балаклії була чітка диверсійна робота із застосуванням термобаричного снаряду, який пробив бетонні укриття і підірвав склад. З боку диверсантів, очевидно, Російської Федерації», - сказав Луценко і додав, що стосовно Сватового у прокуратури аналогічні висновки.

Луценко про вибух у Балаклії_2
ТСН.ua

Стосовно Калинівки слідство розглядає декілька версій.

«Для мене основними являються – диверсія (і я знаю факти, які на це вказують), а також злочинна недбалість із незабезпечення нормальної охорони цього великого складу боєприпасів відповідними службовими особами Генерального штабу України», - сказав голова ГПУ.

За його словами, після вибухів у Балаклії військова прокуратура направила відповідні вказівки усім органам влади включно із Міністерством оборони, Генштабом тощо. Серед іншого, вони мали посилити охорону об’єктів.

«Очевидно, що 17 працівників ВОХР – воєнізованої охорони, навіть не військовослужбовців - недостатньо для того, щоб охороняти такий колосальний склад боєприпасів, як у Калинівці. Очевидно, що чотири зенітника, які сиділи на двох зенітках, недостатньо, щоб забезпечити безпеку з повітря», - додав Луценко.

Відео Луценко розповів, хто стоїть за вибухами на військових складах, про гроші Януковича та весілля сина

Генпрокурор також наполягає на перевірці того, як надходили і витрачалися кошти на організацію охорони військових складів.

«Наш міністр фінансів видає кошти, коли йому вважається за потрібне, і кошти надійшли в Калинівку буквально місяць тому. Чи можна за цей час збудувати те, що належало збудувати? Чи можна було без грошей посили охорону? Треба розбиратись», - сказав Луценко.

Голова ГПУ зазначив, що після Балаклії був звільнений заступник голови Генерального штабу та 80 генералів та офіцерів, але це не може унеможливити вибухи на складах.

«Потрібно належне фінансування облаштування периметрів військових складів. Це вже питання Міністерства фінансів та Генштабу», - сказав Луценко, додавши, що він проти того, щоб заочно призначали винних. 

Фотогалерея Руїни і пустка: : Reuters показало фото наслідків вибухів в Калинівці (11 фото)

Нагадаємо, 26 вересня близько 22:00 стало відомо про вибухи боєприпасів на території арсеналу Міністерства оборони України поблизу м. Калинівка Вінницької області. Була проведена евакуація жителів Калинівки та населених пунктів у 10-кілометровій зоні (Павлівка, Медвідка, Дорожнє, Сальник, Стрижавка). Загалом евакуювали понад 30 тисяч осіб.

Загалом, у всій зоні ураження розбито 2 тисячі житлових будинків. Із них 16 – розбиті вщент. Відновлювати їх будуть щонайменше місяць. Найбільше постраждала Павлівка. Там пошкоджено більше 90 хат.

Залиште свій коментар

Вибір редакції