Луценко в СІЗО миє камеру і строєм ходить у лазню

Відомий правозахисник розповів про умови утримання VIP-ув'язнених в Лук'янівському СІЗО.

5 січня відбудеться засідання Апеляційного суду Києва з розгляду апеляційної скарги екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка на постанову Печерського райсуду Києва про зміну підписки про невиїзд на утримання під вартою.

Поки що екс-міністр перебуває в СІЗО. Зазвичай VIP-ув'язнені сидять у камерах на 3-5 осіб, хоча в СІЗО є й загальні камери - від 10-12 до 30-40 людей, причому багато з них перенаселені, пише газета "Сегодня".

"Сьогодні майже в кожній камері є телевізор. Пронести можна все - ноутбуки, телефони. Хоча, звичайно, користуватися ними вільно неможливо, доведеться ховатися", - розповів правозахисник Едуард Багіров, який і сам в 1996 році потрапив до СІЗО і провів там три роки.

"Харчуються ув'язнені в камерах і самі за собою посуд миють. І прибирають самі, туалет миють, умивальник. Я упевнений, що і Луценку це доводиться робити. У СІЗО це не вважається негожим. Санвузол загальний, відгороджений від камери або цегляною стіною, або самі ув'язнені роблять фіранку. Душ можна приймати тільки по суботах, в лазню ходять строєм. Готують їжу теж засуджені. Я вам скажу, що їсти це можна. Але в чинів високого рангу в перші два-три дні через цю їжу - розлад шлунків", - відмітив Багіров.

За словами адвоката Тетяни Монтян, буває, що арештанти сплять на мокрих матрацах і подушках. "Іноді це робиться, щоб показати: хочеш нормально жити - плати. Ті, в кого є гроші, сидять нормально".

Читайте також:

Луценко сидить в СІЗО без води і під постійним відеонаглядом

Дружина Луценка прокляла Ющенка

Люди Луценка зустріли Новий рік під СІЗО з ялинкою та шампанським

Колесніков і Тихонов зраділи арешту Луценка і назвали його дружину "дурою"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: