Луценко: в Україні реанімують кримінальну систему "смотрящих"

За словами Луценка, близкість до влади дає членам організованих злочинних угрупувань індульгенцію за будь-який злочин.

Колишній голова МВС України Юрій Луценко заявив, що сьогодні в країні спостерігається реабілітація організованої злочинності. Він розповів про відновлення організованих злочинних угрупувань (ОЗУ) у регіонах.

Фактично реанімується система "смотрящих" від криміналу, які ділять грошові потоки на місцевому і центральному рівні, зазначив Луценко.

"Конкретний приклад - реабілітація Немсадзе. Найкривавіша банда 2005 року, 57 трупів! Декілька десятків бойовиків сидять засуджені, лідер ховався весь цей час, як кажуть, за кордоном. Зразу після президентських виборів він повернувся, і донецький суд його реабілітував", -  сказав колишній міністр МВС.

За його словами, так само відбувається відновлення ОЗУ Ангела в Одесі, Мєлі в Криму, Гепи в Харкові, Наріка в Дніпропетровську і багато інших.

Луценко підкреслив, що саме близькість до влади дає членам ОЗУ "індульгенцію за будь-який злочин".

"57 трупів у Донецьку є - а винного немає! Труп бізнесмена із ознаками катування і батареєю на спині підняли із дна озера, а син нардепа від Партії регіонів, який дав явку із повинною у скоєнні цього злочину - на волі. Десятки дітей постраждали від педофіла-ректора, довіреної особи Партії регіонів, а справа цього ОЗУ - навмисно розвалюється", - наголосив Луценко.

Він також зазначив, що один із лідерів донецького ОЗУ Юра Єнакієвський дуже помітно впливає на економічні та політичні процеси в країні.

"Дякуючи злощасному Універсалу Ющенка-Януковича, більшість лідерів ОЗУ спочатку як депутати місцевих рад отримали недоторканність, а в 2006-му стали народними депутатами ВР. Сьогодні в Україні відбувається реконструкція системи "смотрящих". Відповідно, не могло не народитися старшого довіреного по контактах неформальної влади з формальною. Зараз таку роль виконує Юра Єнакієвський. По-моєму, це ні для кого не секрет, просто всі мовчать", - заявив Луценко.

За його словам, країна форсовано повертається у бандитські 1990-ті. "Вони будують так звану "нову країну" зі старою кривавою битою у руках… В країні встановлено "єнакомисліє" в силових структурах, в багатьох судах та ЗМІ", - заявив екс-голова МВС.

Нагадаємо, проти самого Луценка зараз порушено кримінальну справу за статтею "привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем".

Якщо суд визнає висунуте звинувачення доведеним, Луценко загрожує позбавлення волі строком від 3 до 8 років. На думку самого Луценка, його можуть покарати умовно.

Луценко також оскаржив порушення проти нього кримінальної справи у суді.

Читати також:

Турчинов дав свідчення у справі Луценка

Луценко не збирається тікати за кордон

ПР: після арешту Луценка дійде черга до Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: