Луценко відреагував на останню частину журналістського розслідування про розкрадання в оборонці

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Генпрокурор порадив запитати про корупцію у розслідування справи НАБУ.

Генеральний прокурор України відкинув звинувачення в тому, ГПУ довго не займалася справою розкрадань в Українській армії та ще раз нагадав, що "вони були на фінішній прямій".

Про це він повідомив 12 березня під час брифінгу. присвяченого поточним питанням підготовки та проведення чергових виборів президента України.

Луценко впевнений, що Генпрокуратура продемонструвала успішність у цьому кримінальному провадженні та заявив, що журналісти "Наших грошей" "мали цю інформацію ще з середини минулого року".

"Весь 2018 рік йшла податкова перевірка для того, щоб встановити повноту сплати податків ТОВ "Оптимумспецдеталь", власником якої є Рогоза. Звинувачення в тому, що ми, мовляв, довго діяли - відкидаю. Тому в мене паралельне питання, чому пан Бігус чекав з минулого року. Йому треба було зламати коди диску, а нам потрібно було чекати податкову перевірку.", - сказав генпрокурор та додав, що загалом у справах розкрадань засуджено уже 77 посадових осіб, зокрема 4 колишніх директорів концерну "Укроборонпром".

Також Луценко зазначив, що справу жодного разу не зупиняли та не перекваліфіковували. Щодо розкрадання та корупції в "Укроборонпромі" генеральний прокурор порадив звернутися до НАБУ, адже "ГПУ не має права займатися корупційними діями директорів держзаводів, та керівників структур".

"Всі питання щодо корупції у цій справі варто адресувати НАБУ. Також можу наголосити, що 2017 року матеріали. з яких витікає ймовірна корупційна діяльність працівників НАБУ у співпраці з Рогозою. була направлена до НАБУ. За заявою керівника САП, ніяких слідчих дій бюро у цій справі не вчиняло", - зазначив Луценко.

Нагадаємо, 11 березня журналісти-розслідувачі "Наших грошей" опублікували останню частину скандального розслідування про корупцію в оборонній галузі, в якій повідомили, що майже всі правоохоронні органи за хабарі закривали справи стосовно цієї корупційної схеми.

Раніше розгорівся скандал довкола оточення Порошенка через розкрадання у ЗСУ. За даними журналістів, до схеми виведення з української оборонки сотень мільйонів гривень причетний друг і партнер Порошенка, член Ради національної безпеки і оборони Олег Гладковський, його 22-річний син Ігор і гендиректор "Укроборонпрому" Павло Букін. У розслідуванні вперше оприлюднили секретну переписку учасників злочинної схеми, внутрішні документи, докази домовленостей про хабарі. Згідно з даними журналістів, розмір розкрадань становить мінімум 250 млн грн.

Як заявила представниця президента Ірина Луценко, Гладковський та "Укроборонпром" готують позов до журналістів. Згодом Гладковський заявив, що тимчасово призупиняє свої повноваження в РНБО. Також він звернувся до правоохоронців із проханням перевірити розслідування журналістів. Кримінальну справу за фактами, які були оприлюднені журналістами щодо розкрадань в оборонному комплексі України, вже порушили Спеціалізована антикорупційна прокуратура, а також Національне антикорупційне бюро. Окрім цього, директорів "Харківського конструкторського бюро з машинобудування імені О.О.Морозова" Олексія Бабіча і "Ізюмського приладобудівного заводу" Сергія Філоненка відсторонили від їхніх посад. Згодом Гладковського теж звільнили.

Своєю чергою, президент України Петро Порошенко після оприлюднення журналістського розслідування анонсував реформи в "Укроборонпромі". Водночас очільники НАБУ та ГПУ запевнили, що роками розслідували факти корупції, про які йдеться у розслідуванні. Зокрема, генпрокурор Юрій Луценко заявив, що співробітники НАБУ та СБУ могли бути причетні до корупційної схеми в оборонці.

ВідеоНАБУ провело 20 обшуків у фігурантів журналістського розслідування про розкрадання оборонки

Керівник відомства Артем Ситник повідомив про відкриття двох кримінальних справ. А кількість обшуків - тільки за сьогодні - сягнула двох десятків. Мова і про Гладковських, і про інших фігурантів скандалу - посередників та керівників оборонних підприємств.

НАБУ провело 20 обшуків у фігурантів журналістського розслідування про розкрадання оборонки

Залиште свій коментар

Вибір редакції