Луценко втратив ілюзії щодо Тимошенко

Луценко більше не вірить, що Тимошенко здатна об’єднати опозицію. У лідера "Самооборони" новий "кумир" - екс-президент Леонід Кравчук.

Лідер "Народної самооборони" Юрій Луценко вважає, що опозиція має шукати нового лідера, оскільки сподівання на об’єднавчу роль лідера "Батьківщини" Юлії Тимошенко не виправдались. Про це він заявив 19 жовтня на прес-конференції у Чернівцях.

За словами Луценка, у нього були "певні ілюзії", що об'єднати опозицію зможе "Батьківщина" Тимошенко, але цього не відбулося.

"За цей рік завдання опозиції - змоделювати одну або дві демократичні платформи: БЮТ і паралельний проект, який має замінити те, що сьогодні називається НУ-НС. Я не претендую на жодну очільну роль у цьому процесі, але підтримаю будь-кого, хто запропонує зрозумілу демократичну альтернативу суспільству", - додав політик.

"Думаю, політики мають це зробити буквально в найближчі часи. Перший сигнал подав Арсеній Яценюк, заявивши про можливість об'єднання у єдину демократичну партію. Я вітаю такі заяви і вважаю такий підхід дуже правильним", - наголосив він.

Водночас, Луценко вважає, що Леонід Кравчук може стати "об'єднавчою фігурою для української опозиції". "Хто може стати об'єднавчою фігурою для української опозиції? Я не знайшов нових фігур, які це зможуть зробити. Тому можна було б повернутися до об'єднавчого діалогу під керівництвом першого президента Леоніда Макаровича Кравчука", - заявив Луценко.

"Леонід Кравчук по-батьківськи міг би взяти на себе відновлення демократичного руху з правом сказати: "Цить!" тим, хто забуває про відповідальність перед країною за своїми дрібними амбіціями. З моєї точки зору, він не тільки має право об'єднати опозицію, але це і його обов'язок, як першого президента захистити незалежність і демократію в країні", - додав політик.

Розповідаючи про терміни проведення наступних парламентських виборів Луценко зазначив: "якщо всі вважають, що у силу ступила Конституція 1996 року, то "де-юре" нові парламентські вибори, звичайно, мають відбутися весною наступного року".

Однак, на його думку, очевидно, що "і Литвин особисто і вся гвардія прострочених, тобто не потрібних нікому "тушок" буде всіляко чіплятися за владу і проведуть у парламенті рішення про збільшення повноважень на п'ять років. Я думаю, що вибори парламентські будуть восени 2012 року, відтак всі активні політичні процеси розпочнуться наступної осені".

Нагадаємо, у Партії регіонів радять Юрію Луценку не виступати з політичними заявами, а готуватися відповідати за протизаконні дії, вчинені під час перебування на посаді міністра внутрішніх справ. "Луценку потрібно не політичні коментарі давати, а готувати теплі речі для КПЗ, де йому незабаром доведеться проводити багато часу", - заявив дніми депутат-регіонал Іван Мирний.

Читайте також:

Тимошенко впевнена, що найближчі 20 років у неї не буде конкурентів

Партія регіонів радить Луценку "готувати теплі речі для КПЗ"

Луценко: Льовочкін і Фірташ хочуть змістити Азарова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: