Вибухи біля Ічні. Луценко заявив, що версія про недбалість вже спростована

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вона відпала після показів військовослужбовців.

Головною версією слідства у справі пожежі на 6-му арсеналі у місті Ічня на Чернігівщині залишається диверсія.

Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко, передає Укрінформ.

"Практично у всіх випадках основною версією слідства у подіях у Харківській області, у Вінницькій області, а від учора – у Чернігівській області є диверсія", - сказав Луценко.

Він зазначив, що перша версія слідства про недбалість на 6-му арсеналі відпала після показів військовослужбовців.

"Ми перебуваємо у стані війни і знищення військових баз є однією з цілей ворога", - пояснив генпрокурор. Він також поінформував, що на 6-му арсеналі більшість снарядів були перенесені до підземного сховища, а тому вціліли.

ВідеоЖителі Ніжина прихистили у своїх домівках людей, евакуйованих із зони вибухів

У Ніжині зареєстровано 494 евакуйованих із зони вибухів, з них 44 дітей. Але у пунктах, відведених для людей із зони лиха, а це 5 шкіл, ночувало лише 43 людини. Всіх решту - цілими сім'ями, ніжинці забрали до себе додому. 

Жителі Ніжина прихистили у своїх домівках людей, евакуйованих із зони вибухів

Нагадаємо, 9 жовтня о 03:40 до ДСНС надійшла інформація про те, що на території військового 6-го арсеналу Міноборони поблизу Дружби та Августівки Ічнянського району на Чернігівщині виникла пожежа з подальшою детонацією боєприпасів. Із 16-кілометрової зони можливого ураження (Ічня та 30 прилеглих сіл) евакуювали понад 12,5 тисяч осіб. Із них через розгорнуті евакуаційні пункти вивезли 4,3 тис. людей, понад 8,2 тис. осіб виїхали самостійно. Евакуйованих розмістили в спеціально організованих пунктах Ічнянського, Прилуцького, Бахмацького та Ніжинського районів. З Ічнянської центральної райлікарні евакуювали 163 хворих до лікувального закладу Парафіївки.

Найімовірніша причина вибухів на військових складах - диверсія. Так вважають у Генштабі та СБУ. Аргументують, що майже одночасно вибухи пролунали в чотирьох різних місцях арсеналу. Лунає також слово теракт. Група військових прокурорів допитує чатових, які охороняли арсенал, та інших свідків. Слідчі розглядають ще версії - недотримання пожежної безпеки, навмисний підпал, щоб приховати розкрадання боєприпасів, і службове недбальство. Саме за фактом недбальства військова прокуратура відкрила кримінальне провадження.

Залиште свій коментар

Вибір редакції