Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Луцькі депутати звернулися до президента і спікера щодо формули Штайнмаєра та недопущення капітуляції

Депутати виступають за недопущення федералізації.

Луцька міська рада звернулася до президента Володимира Зеленського і спікера парламенту Дмитра Разумкова щодо недопущення капітуляції України через формулу Штайнмайєра.

Про це повідомила пресслужба міської ради. 

У зверненні йдеться про те, що підписання домовленостей щодо завершення війни на тимчасово окупованих територіях має здійснюватисяна умовах збереження цих територій у складі України. Депутати виступають за збереження суверенітету та недопущення федералізації.

Крім того, Україна повинна контролювати державний кордон, а місцеві вибори вибори не можуть відбуватися на умовах незаконних збройних формувань, повної амністії та узаконення так званої "народної міліції".

Крім того, луцькі депутати вважають, що новий закон про особливий статус тимчасово окупованих територій України перед прийняттям мають проаналізувати та обговорити у суспільстві.

Нагадаємо, 1 жовтня учасники Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з урегулювання на Донбасі погодили так звану "формулу Штайнмаєра", яка була запропонована у 2015 році тодішнім главою МЗС Німеччини, нинішнім президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром.

Президент України Володимир Зеленський скликав терміновий брифінг, на якому пояснив, що тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, відомий, як закон про особливий статус Донбасу, почне діяти на постійній основі за умови, коли на цій території відбудуться місцеві вибори, проведені згідно з Конституцією та законодавством України. Ще однією умовою є публікація звіту ОБСЄ, що вибори відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів.

Увечері 1 та 2 жовтня у Києві та великих містах відбулися акції протесту. Вони мали на меті висловити незгоду з імплементацією "формули Штайнмаєра". Детальніше про те, що таке "формула Штайнмаєра" та як на її погодження відреагували в Україні та світі читайте за посиланням.

Відео У багатьох містах України відбулися мітинги проти "формули Штайнмаєра"

Близько 10 тисяч людей вийшли на Майдан Незалежності на віче "Зупинимо капітуляцію". Мітингувальники висловили протест будь-яким рішенням, які можуть призвести до поразки у війні з Росією. Люди вимагали не допустити здачі українських інтересів на тимчасово окупованих територіях. Потім кількатисячна юрба попрямувала до офісу президента.

У багатьох містах України відбулися мітинги проти "формули Штайнмаєра"

Залиште свій коментар

Вибір редакції