Луганськ визнано бандитською столицею України

Чим далі на схід, тим вищий рівень злочинності: ця особливість незмінна для України.

У рейтингу найбільш кримінальних міст і областей України, складеному журналом "Фокус", лідирують східні регіони. Кримінальною столицею країни визнано місто Луганськ, в якому за перші чотири місяці 2009 року здійснювалось 57 злочинів на кожні 10 тисяч населення.

До першої п'ятірки рейтингу найнебезпечніших міст увійшли ще два міста Луганщини: Лисичанськ (54 злочини на 10 тисяч) і Краснодон (46,9 на 10 тисяч).

Чим далі на схід, тим вищий рівень злочинності: ця особливість незмінна для України. Фахівці пояснюють це явище меншою щільністю заселення західного регіону і релігійністю місцевого населення. На противагу цьому на Сході - густонаселені міста і маятникова міграція.

Як повідомили експерти з РНБО, у першому кварталі 2009 року в порівнянні з таким самим періодом минулого року кількість замовних убивств подвоїлася, а бандитських нападів стало у 2,6 рази більше.

Це цифри офіційної статистики відомства, та варто також враховувати, що понад половина постраждалих українців просто не звертається за допомогою до правоохоронних органів (дані Міжнародної організації з захисту жертв злочинності).

Дещо іншої точки зору дотримуються співробітники МВС, які згодні, що через кризу злочинів дійсно побільшало, але таки не вірять у 200% зростання. За їхньою інформацією, кількість розбійних нападів збільшилася на 15%, пограбувань - на 8%.

На рівень злочинності вплинула низка чинників: криза, зростання безробіття, амністії та повернення трудових мігрантів із Західної Європи й Росії, борги з кредитів і почуття безкарності, якого додають поблажливі терміни ув'язнення і декриміналізація дрібних злочинів проти майна.

Найчастіше жертвами стають пенсіонери, "оскільки навіть в умовах безробіття вони мають хоч якийсь постійний прибуток - пенсії".

Друге місце серед жертв злочинців посідають банки. З початку року в Україні кількість нападів на них зросла в середньому в 2,4 рази. Якщо раніше щомісяця здійснювалося 8-9 таких пограбувань, то тепер - понад 20.

Найпоширеніший тип злочинів - пограбування. За кількістю пограбувань всі міста України залишив позаду Київ: з початку року рівень злочинності у столиці зріс майже на 20 відсотків.

Читайте також:

Найбруднішим та найдорожчим містом Європи визнано Лондон

Складено рейтинг найчесніших міст

Львів став культурною столицею України

Україну визнано найбільш корумпованою країною світу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: