Луганська облрада оскаржила в суді звання Героя Бандери

Глава Луганської облради вимагає скасувати указ про присвоєння Бандері Героя, бо провідник ОУН не мав українського громадянства.

Голова Луганської обласної ради Валерій Голенко 25 січня подав позов до Луганського окружного адмінсуду про визнання протиправним і скасування указу президента Віктора Ющенка щодо присвоєння Степану Бандері звання Героя України. Про це сьогодні на брифінгу заявив заступник голови Луганської обласної ради Євген Харін.

"Валерій Миколайович Голенко вчора подав позов на президента України з приводу скасування указу президента про присвоєння Бандері звання Героя України. У цьому позові чисто, без всякої патетики, скажімо так, без політики, йдеться про те, що сам указ президента України був прийнятий з порушенням маси положень про звання Героя України. Один із фактів - за всіма історичними даними, Степан Бандера ніколи не був громадянином України і ніколи він ніякого відношення до України не мав", - наголосив Харін.

За його словами, Бандера народився на території Австро-Угорщини і "до кінця своїх днів він був особою без громадянства". Також Харін розповів, що виходячи з історичних фактів, у 1946 році на першій сесії ООН радянський представник Микола Бажан просив видачі Бандери та його спільників як "німецько-українських колабораціоністів". У відповідь на це представники Організації українських націоналістів (ОУН) відповіли, що вони не є громадянами Української РСР і тому не підлягають репатріації.

"Наскільки мені відомо, безумовно, співголова Антифашистського форуму України Шенцев Дмитро, депутат Верховної ради також подаватиме до суду як співголова цієї антифашисткої організації. Тому що мовчати не можна. Не реагувати на це неможливо", - заявив Харін.

Нагадаємо, президент Віктор Ющенко 22 січня оголосив про присвоєння звання Героя України посмертно керівникові Організації українських націоналістів (ОУН) Степану Бандері. В Указі глави держави сказано, що Бандера був нагороджений "за силу духу у відстоюванні національної ідеї, виявлений героїзм і самопожертву в боротьбі за незалежну українську державу".

Зазначимо, що рішення українського президента вкрай негативно сприйняла Росія. МЗС РФ назвав рішення Ющенка "одіозним" і таким, що негативно сприймається суспільством "перш за все в Україні".

Читайте також:

В Одесі пройде товариський суд над Ющенком і Бандерою

Росія відреагувала на присвоєння Бандері звання Героя України

БЮТ: Ющенко дав Бандері звання Героя "з ненависті до Тимошенко"

В донецькому суді оскаржили присвоєння Бандері звання Героя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: