Луганські депутати хочуть дозволити "вільне використання" російської мови

Облрада Луганської області не буде обговорювати питання про надання російській статусу регіональної, проте буде відстоювати її вільне використання.

Депутати Луганської обласної ради більше не будуть обговорювати питання про надання російській мові статусу регіональної. Однак вони мають намір винести на розгляд ради питання вільного використання російської мови на території Луганської області. Про це повідомив заступник голови облради Євген Харін.

Питання вільного використання російської мови та інших мов нацменшин на території Луганської області буде винесено на 4-й сесії обласної ради 27 травня.

За словами Харіна, формулювання про регіональний статус успішно оскаржили в судах різних інстанцій на території області. "Ми врахували це, а також те, що в Запорізькій області нещодавно депутати ухвалили таке рішення в новому формулюванні. Його спробували скасувати, вони суд виграли. Прецедент створено", - пояснив Харін.

Заступник голови облради відзначив, що тепер у проекті рішення сесії йдеться про "вільне використання" російської мови, а також інших мов національних меншин. На практиці це означає можливість звернення в державні органи, підприємства, організації та установи українською, російською або іншою мовою, "прийнятною для сторін".

"Потрібно, щоб людям жилося комфортно – звертатися до суду, листування з органами влади, діловодство в обласній, міських і районних радах. Батьки зможуть вибирати мову навчання для своїх дітей, а школярі та абітурієнти - мову здачі іспитів і тестів. Це буде не на папері, а в дійсності", - підкреслив Харін.

За словами депутата, рішення облради спирається, в тому числі, на дані соціологічних опитувань. Згідно з цими даними, 91% жителів Луганської області вважають рідною російську мову.

"Ми розуміємо, що на державному рівні важко прийняти закон "Про мови", - додав заступник голови облради.

Тим не менш, на засіданні постійної комісії з питань освіти, культури, молоді, науки та спорту Луганської обласної ради депутати ініціювали звернення до Венеціанської комісії, яка місяць тому не схвалила законопроект "Про мови". У зверненні, зокрема, йдеться про незгоду з висновками Венеціанської комісії. Також депутати звернулися до представників місцевих органів влади з рекомендацією прийняти подібні звернення на сесіях селищної ради, сільрад та міськрад Луганської області. Депутати розраховують на підтримку в цьому питанні і своїх колег з інших областей України, а також Криму.

Читайте також:

В Україні побільшало противників російської мови як другої державної

Крим закликав Раду терміново змінити статус російської мови

"Наша Україна": КМДА змушує школи перейти на російську мову

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: