Луганський скульптор, натхненний Калігулою, виліпив бюст Януковича

Образ римського імператора Калігули, відомого своєю жорстокістю, надихнув луганського скульптора на створення бюсту президента Януковича.

Скульптурний образ римського імператора Калігули надихнув луганського скульптора Миколу Шматька на створення погруддя президента Віктора Януковича.

Майстер розповів, що 3 серпня відбудеться презентація п'яти його нових скульптур і десяти нових картин.

"Це результат моєї діяльності за останні два роки. Серед представлених творів дві праці присвячені темі нової політичної еліти. Одна робота - бюст президента Віктора Януковича. На його створення мене надихнув відомий бюст правителя Калігули", - розповів Шматько.

"Кілька років тому, коли я побачив погруддя Калігули, улюбленим висловом якого було: "Після мене хоч потоп", я був вражений, як в цій простій скульптурі, у виразі обличчя людини, через емоції, читається так багато. Тому я теж зупинився на найбільш простій формі - бюсті. Бюст Януковича - це мій авторський погляд на нового політичного лідера", - зазначив автор.

"Цією роботою я хочу сказати, що не народ залежить від богів, а доля богів залежить від народу", - підкреслив скульптор.

Він зазначив, що поки ні самої скульптури, ні її фотографій показати не може.

Довідка. Імператор Гай Цезар Клавдій, більш відомий як Калігула ("Чобіток") правив Римом з 37по 41 роки. В історію увійшов як деспотичний, до садизму жорстокий правитель. Розпуста при Калігули стала невід'ємною частиною придворного життя.

З політичних безумств Калігули найбільш відоме введення в Сенат у якості повноправного сенатора улюбленого коня імператора. Вираз "кінь Калігули" використовується сьогодні у випадках, коли мова йде про приниження парламенту і позбавлення його реальних законодавчих функцій.

"Після нас хоч потоп" (фр. Après nous le déluge) - це вираз належить маркізі Помпадур і було в перший раз вжито нею при одержанні Людовіком XV звістки про невдалу битву біля Росбаха.

Ту ж думку висловлювала старовинна грецька приказка, яку в латинському перекладі часто вживав Тиберій, що жив трохи раніше Калігули: Me mortuo terra misceatur igni ("Після моєї смерті [хоч] земля змішається з вогнем").

Читайте також:

Януковича звинуватили в побудові тоталітаризму

Янукович нагородив охоронця Ахметова орденом "За заслуги"

Патріарх Кирило вручив Януковичу вищу нагороду РПЦ

У Росії вважають, що Янукович віддасть Путіну Крим

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: