"Луганськтепловоз" звільнить понад 2 тисячі робітників

Основна причина масових скорочень - відсутність замовлень на продукцію та невизначенсть з правом власності на завод.

На найбільшому підприємстві Луганської області "Луганськтепловоз" планують звільнити більше 2 тисяч людей.

Всього на "Луганськтепловозі" зараз працює близько 8,5 тисяч співробітників. Причиною скорочень є відсутність замовлень. Ще в кінці 2008 року завод перейшов на триденний робочий тиждень, відповідно з цим зменшилася і зарплата заводчан.

"Перші незначні звільнення на підприємстві почалися в кінці 2008 року. Але, звичайно, в порівнянні з майбутніми скороченнями тоді роботу втратили одиниці", — констатує фінансовий директора заводу Михайло Наталенко.

За словами голови Луганської облради Валерія Голенка, російський "Трансмашхолдинг", який володіє контрольним пакетом акцій заводу, не поспішає інвестувати гроші у виробництво. Інвестор стверджує, що вкладати гроші в український завод йому заважає те, що його права власності на підприємство оскаржені.

Нагадаємо, "Луганськтепловоз" був проданий росіянам за 292,5 мільйона гривень у 2007 році. При цьому до конкурсу не були допущені інші претенденти.

В результаті на початку 2008 року за рішенням Верховного суду України "Луганськтепловоз" був повернутий у держвласність. Проте "Трансмашхолдинг" до цих пір не повернув акції Фонду держмайна. "Сьогодні вся заминка за Мін'юстом — його виконавча служба не може втілити рішення в життя", — констатує прес-служба ФДМ.

Тим часом колектив холдингу, за інформацією місцевої влади, вже почав готуватися до акцій протесту.

Те, що людей на "Луганськтепловозі", швидше за все, звільнятимуть поступово, побічно підтверджують і в Луганському обласному центрі зайнятості. Директор центру Андрій Черкасов говорить, що поки заявки на масові звільнення від "Луганськтепловозу" не поступало. Проте відомості про деякі заплановані звільнення в центрі вже є. Зокрема, в квітні керівництво заводу планує звільнити 500 людей.

"Ми знаємо, що керівництво "Луганськтепловозу" планує подати списки на звільнення в травні. Але, думаю, що в кращому разі на облік в центрі стануть тільки близько 700 людей", — розповідає Андрій Черкасов. Він також підтверджує, що ситуація на підприємстві "не з найкращих".

Менеджмент підприємства підтверджує, що остаточний формат прийдешніх скорочень ще не визначений.

"Ми розглядаємо декілька варіантів, але скоріш за все звільнення розтягнуться на другий - третій квартал 2009 року", — уточнює Наталенко.

На заводі відзначають, що причина, за якою керівництво змушене звільняти співробітників, банальна: відсутність попиту на продукцію, і як наслідок — відсутність замовлень. Так, падіння виробництва на "Луганськтепловозі" в першому кварталі 2009 року по відношенню до четвертого 2008 року склало 63%.

Останнім часом основним замовником продукції "Луганськтепловозу" була російська компанія "Трансмашхолдинг", яка контролювала 76% акцій заводу. Проте недавно росіяни перестали забезпечувати завод роботою. "У квітні закінчуємо останнє замовлення, і роботи у нас немає", — говорить Михайло Наталенко.

У свою чергу у ФДМ відзначають, що свої інвестзобов'язання росіяни на "Луганськтепловозі" не виконують вже давно.

"Фактично підприємство знаходиться в проміжному стані. Інвестори не вкладають гроші в спірне підприємство, оскільки таким чином порушуватимуть закон, а держава не може контролювати, оскільки не має на руках акцій підприємства", — коментують в прес-службі ФДМ.

Ще одне джерело замовлень, на яке традиційно сподівається "Луганськтепловоз", це "Укрзалізниця". Проте поки і українські залізничники не можуть допомогти луганчанам. "На сьогодні фінансовий план "Укрзалізниці" не підписаний. Відповідно, не підписані договори з нашим заводом. Якщо вони не підпишуться, що дуже ймовірно, то робота підприємства буде припинена", — говорить Наталенко.

Читайте також:

Макіївські гірники не піднімаються з шахти через борги по зарплаті

Дерипаска звільняє тисячі працівників в Україні

Чорноморський флот Росії скорочує понад 5 тисяч працівників

Безробітних запрошують на сезонні роботи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: