Лук'яненко не вірить, що Януковичу вдасться очистити владу від агентів КДБ

Колишній політв'язень зазначив, що розсекречувати для громадськості треба тільки списки тих агентів радянських спецслужб, які в даний час знаходяться на державних посадах.

Правозахистник і політв'язень Левко Лук'яненко вітає ініціативу адміністрації президента Віктора Януковича розсекретити списки тих, хто в радянські часи співпрацював з КДБ, але вважає це завдання важкоздійсненним.

17 вересня заступник голови адміністрації президента Ганна Герман заявила, що відомство має намір розсекретити архівні матеріали про тих, хто співпрацював з КДБ, щоб "очистити суспільство і підвищити довіру до влади". За її словами, в країні буде розроблений закон, який передбачає передачу архівних матеріалів спецслужб до Інституту національної пам'яті.

"Багато людей, які зараз займають високі посади і мають авторитет у суспільстві, були агентами КДБ. Вони не зацікавлені, щоб такі списки були відкриті, оскільки їм (зараз) було б соромно за свої вчинки", - сказав Лук'яненко.

Колишній політв'язень зазначив, що розсекречувати для громадськості треба тільки списки тих агентів радянських спецслужб, які в даний час знаходяться на державних посадах.

"Вже багато людей, які раніше були активними кадебістами і репресували людей, які давно відійшли у могилу, а хто залишився ... то нехай доживає, як доживає. Тут важливо очистити державні органи від тих людей, які носять ідеологію ненависті до людини, яка була властива КДБ ", - підкреслив він.

Лук'яненко, який за антирадянську агітацію провів у таборах понад 25 років, додав, що ініціатива адміністрації президента, якщо її реалізувати, зробить українське суспільство більш відкритим і демократичним. "Це дуже гарна справа. Віктору Януковичу це б зарахували як одну з дуже хороших демократичних акцій", - сказав Лук'яненко.

Парламент за роки незалежності кілька разів розглядав законопроекти, що забороняють обіймати державні посади колишнім агентам КДБ. Але кожного разу вони не знаходили підтримки необхідної кількості депутатів.

Читайте також:

Адміністрація Януковича пообіцяла очистити суспільство від колишніх кадебістів

Затриманий львівський історик "накопав" матеріали вербування КДБ

У БЮТ побачили в затримані львівського історика руку Табачника

Понад 200 львів'ян протестували під СБУ проти переслідування історика

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: