Лукашенко: на саміті СНД Ющенко "убив" всіх своїми аргументами

Президент Білорусі розповів про жорсткий характер дискусії, яка відбулася на саміті лідерів країн СНД у Кишиневі.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко висловив захоплення виступом українського президента Віктора Ющенка на саміті СНД у Кишиневі.

Лукашенко назвав аргументи Ющенка "убивчими" та "сильними". "Дуже гострою, жорсткою вийшла розмова", - сказав глава білоруської держави.

Він розповів, що під час засідання голів держав СНД у вузькому складі поставив питання віце-прем'єрові РФ Олексію Кудріну.

"Росія - багата країна. Тому, чим ви можете допомогти нам всім? Конкретне питання, без всяких питань, про те, що щось підвищимо, знизимо. У відповідь почалися розмови: так, ми в МВФ голосуємо", - продовжив Лукашенко.

"А виходить так, що МВФ виділяє нам кредит з урахуванням того, що пообіцяла Росія. Він (Кудрін) заявляє, що ми (Росія) 500 млн доларів не дамо. МВФ нам ставить питання: як же так, ми розраховували, що Росія дасть 500 млн доларів", - заявив білоруський президент. - "Тому я говорю: це ви нам так допомагаєте? Я думаю, що правильно загострив це питання".

Лукашенко процитував міністра фінансів Росії. "Та ні, ми не проти. Ми 500 млн доларів вивчимо". "Так навіщо ви кажете, що не дасте кредит?", - запитав Лукашенко.

Він привітав висловлену на саміті позицію президента України.

"Дуже сильно виступив Віктор Андрійович Ющенко. Його аргументація була убивчою. Квінтесенцією його виступу стало те, що їм (Україні - ред) не треба було б просити 17 мільярдів від МВФ, нам не треба було б 500 млн доларів, якби ми створили зону вільної торгівлі (в рамках СНД), про яку давно говоримо. Ми б самі заробили ці гроші", - сказав Лукашенко.

"Це була жорстка, аргументована позиція президента України. У такому ж ключі виступили Таджикистан, Азербайджан. Крити було нічим", - резюмував він.

Ющенко також відзначив жорсткий характер дискусії, що відбулася.

На його думку, в результаті не було запропоновано жодної цікавої ідеї на державному рівні по виходу з кризи. Всі виступи, за словами українського президента, зводилися до того, що кризу можна перечекати.

Ющенко наголосив, що не згоден з такою "пасивною" позицією.

Нагадаємо, глави держав країн СНД на засіданні в п'ятницю в Кишиневі ухвалили рішення про створення системи колективної безпеки на зовнішніх кордонах.

Читайте також:

У Кишиневі завершився саміт СНД. Головування перейшло до Росії

Ющенко з Мєдвєдєвим таки зустрілися і поговорили про погоду та краватки

Ющенко: СНД давно втратив актуальність і ефективність

Росія "заморозила" заявку України на отримання кредиту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: