Лукашенко пообіцяв, що Ющенко ніколи не матиме проблем з Білоруссю

У свою чергу, Ющенко підкреслив, що Україну та Білорусь пов’язує надзвичайно активне двостороннє політичне життя.

Президент України Віктор Ющенко та президент Білорусі Олександр Лукашенко відзначають стратегічний характер українсько-білоруських відносин.

Як повідомляє прес-служба глави держави, про це йшлося під час зустрічі у форматі "віч-на-віч" у Києві в рамках офіційного візиту в Україну президента Республіки Білорусь.

На початку зустрічі український президент висловив задоволення прибуттям свого білоруського колеги в Україну, адже з 1997 року президент Білорусі не здійснював офіційних візитів до нашої країни.

"Я сердечно дякую Олександру Григоровичу, моєму колезі та другові, за візит, який буде надзвичайно змістовним", – сказав Ющенко.

Він підкреслив, що українсько-білоруські відносини є взаєминами стратегічних партнерів. За словами глави держави, Україну та Білорусь пов’язують надзвичайно активні двостороннє політичне життя та економічна взаємодія. Так, товарообіг між двома країнами за останній рік становить 5 млрд доларів. "Такий обсяг товарообігу, рівень економічного та політичного діалогу говорять про відносини, які можна назвати особливими", – зауважив президент.

Ющенко нагадав, що сьогодні між двома державами буде підписано низку двосторонніх документів, які сприятимуть розвитку наших відносин.

Він також сказав, що у рамках візиту Лукашенка будуть обговорені питання різного характеру щодо розвитку співробітництва між Україною та Білоруссю. За його словами, деякі з них не "дуже прості", зокрема йдеться про демаркацію кордонів.

Президент висловив переконання, що відносини між Україною і Білоруссю чим далі зміцнюються. "Ми ставимося до білоруського народу з великою шаною. Немає проблем, які заважали б розвиткові таких відносин, у тому числі й на людському рівні", – сказав глава Української держави.

У свою чергу Лукашенко наголосив, що відсутність протягом тривалого часу його офіційних візитів в Україну не є свідченням того, що відносини між нашими країнами не розвивалися. Навпаки, зазначив він, у останні три роки відбулося "упорядкування" двосторонніх взаємин України та Білорусі. Лукашенко підкреслив, що в України "ніколи не буде з Білоруссю проблем, оскільки інтереси двох країн збігаються".

У Секретаріаті президента наголошують, що у порядку денному зустрічі лідерів України та Білорусі такі питання як підтримка динаміки українсько-білоруського політичного діалогу, завершення процесу договірно-правового оформлення українсько-білоруського державного кордону, регіональне співробітництво, зокрема у рамках ініціативи ЄС "Східне партнерство", збереження активної динаміки росту взаємної торгівлі, взаємодія у подоланні негативного впливу світової фінансової кризи, співробітництво у паливно-енергетичній сфері, консульсько-правові відносини, культурно-гуманітарна співпраця.

Читайте також:

Лукашенко прибув до Києва і заявив, що грип - це провокація

Лукашенко: Україна загралася в демократію і забула годувати народ

Годинник Лукашенка виявився дорожчим за годинник Обами у 85 разів

Лукашенко: більше не прочитаю жодної книжки

ВідеоЛукашенко про українсько- білоруські відносини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: