Лукашенко та Ющенко готові шити марлеві пов'язки

Президенти України та Білорусі вшанували пам'ять жертв Голодомору та готуються до поїздки в епіцентр епідемії грипу.

Президенти України та Білорусі Віктор Ющенко і Олександр Лукашенко в Києві вшанували пам'ять жертв українського Голодомору 1932-33 років. Крім того, вони запланували поїздку в Івано-Франківську область для з'ясування ситуації, що склалася там у зв'язку з епідемією грипу.

В цьому контексті Ющенко відзначив, що Лукашенко приїхав до України не з порожніми руками, та подякував Білорусі разом із Євросоюзом та іншими країнами, за допомогу в подоланні складної епідемічної ситуації.

Водночас Лукашенко заявив, що проблема свинячого грипу А/H1N1 роздута штучно. "Цей нещасний грип, нехай навіть свинячий - це не чума й не холера невиліковні, це абсолютно виліковно", - сказав він.

Лукашенко також висловив упевненість у тім, що й Білорусь, і Україна можуть самостійно впоратися із цим захворюванням. Жартуючи, він зазначив, що якщо потрібно буде, він і Ющенко особисто будуть шити марлеві пов'язки й розвозити їх.

Під час вшанування пам'яті жертв Голодомору глава української держави заявив, що визнання голоду 1932-33 років актом геноциду проти українців не спрямоване проти Росії."Нам усе треба зробити, щоб світ знав: це не докір якійсь нації або державі, у тому числі, це не докір російському народу або Росії", - зазначив Ющенко.

Глави двох держав поставили горщики пшениці зі свічами до меморіалу пам'яті жертв Голодомору, а також посадили калину на прилягаючій до меморіалу території. Ющенко зазначив, що Голодомор 1932-1933 років в Україні мав відмінності від подібних трагедій в інших країнах, серед яких він назвав введення режиму "чорних дощок".

"Голодомор був у Білорусі, Поволжі, Середній Азії, але я хотів би підкреслити: забороняли виїжджати за межі своєї території українцям. "Чорні дошки" були в нас. У нас 13 тисяч сіл викошено голодом", - підкреслив Ющенко.

Зі свого боку, Лукашенко пояснив, що своєю присутністю біля меморіалу пам'яті він хотів ушанувати пам'ять мільйонів жертв цієї трагедії.

Нагадаємо, Лукашенко прибув до України з триденним візитом увечері в середу, 4 листопада.

Під час зустрічі з Віктором Ющенком він досяг низки домовленостей, зокрема про швидке упорядкування державного кордону України та Білорусі.

Читайте також:

Лукашенко прибув до Києва і заявив, що грип - це провокація

Лукашенко пообіцяв, що Ющенко ніколи не матиме проблем з Білоруссю

Лукашенко приїхав в гості до Ющенка

ВідеоЛукашенко та Ющенко готові шити марлеві пов'язки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: