Лукашенко: Захід тримає Україну на короткому повідку

Президент Білорусі Олександр Лукашенко пошкодував, що українська влада "занадто далеко відвела країну від пострадянських інтеграційних процесів".

Президент Білорусі Олександр Лукашенко вважає, що Захід та Америка "тримають Україну, можна сказати, на короткому повідку".

Таку заяву він зробив, коментуючи питання приєднання України до Митного союзу і Єдиного економічного простору.

На думку Лукашенка, поки що немає підстав розраховувати на приєднання України до вищезазначених організацій. Він зауважив, що колишня українська влада "занадто далеко відвела країну від пострадянських інтеграційних процесів".

"Україна зараз дотримується політики зони вільної торгівлі. Але Росія правильно ставить питання: а як же СОТ? Якщо обнулити мита з деяких товарів, то через Україну, як через чорну діру, до Росії і до нас можуть піти товари з ЄС, з Заходу і зруйнувати економічну стабільність", - сказав Лукашенко.

"Але надія завжди вмирає останньою. Ми все-таки хотіли би бачити Україну в Митному союзі", - підкреслив він, додавши, що з цього питання думка Мінська збігається з позицією керівництва Росії.

При цьому Лукашенко також констатував позитивну динаміку розвитку білорусько-українських відносин. "Якоїсь настороженості у відносинах з Україною немає і бути не може", - резюмував він.

Як відомо, з 1 січня 2010 року діє Митний союз Росії, Білорусі і Казахстану. З 1 липня 2011 року митні кордони між Росією і Казахстаном, а також між Росією і Білоруссю, мають повністю зникнути.

З 1 січня 2012 року країни об'єднаються в єдиному економічному просторі, на якому застосовуватимуться єдині принципи роботи бізнесу. Крім того, лідери країн планують створити єдиний валютний простір на території Митного союзу.

Москва неодноразово запрошувала Київ приєднатися до Митного союзу. Однак Україна активно просуває процес зі створення зони вільної торгівлі з ЄС, а у Брюсселі досить прозоро натякнули, що одночасний вступ України до Митного союзу і створення зони вільної торгівлі з ЄС – неможливе.

Тим часом Митний союз уже почав тиск на Україну: так, 1 червня комісія союзу затвердила список товарів, яких торкнуться антидемпінгові і спеціальні захисні заходи, що будуть чинними у кожній з країн союзу. Фактично, українська продукція (зокрема, сталеві труби, скловолокно, столове начиння, кріпильні вироби тощо) тепер буде витіснена з ринків Казахстану і Білорусі, упевнені експерти.

Читайте також:

Азаров: Україна може частково приєднатися до Митного союзу

Лукашенко може закрити кордони Білорусі

Мєдвєдєв поставив Україну перед вибором: або Росія, або ЄС

Лукашенко: Янукович - не проросійський президент

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: