Лукашенко завадить Україні отримати безвізовий режим з Європою

Погіршення відносин між Києвом і Мінськом може заморозити важливі переговори України з Євросоюзом.

Охолодження стосунків з Білоруссю після різких заяв президента Олександра Лукашенка на адресу українського керівництва може віддалити Київ від безвізового режиму з Європою.

Як повідомили джерела, наближені до МЗС, Білорусь буде затягувати питання демаркації кордонів з Україною. А це важлива вимога ЄС у контексті діалогу з ЄС щодо безвізового режиму.

"Ця тема знову відкладається. Білорусь і раніше не хотіла надавати нам ратифікаційні грамоти. А тепер після інциденту отримання грамот буде проблематичним", - сказав співрозмовник.

Водночас інших серйозних наслідків від сварки у МЗС не передбачають.

Співрозмовник також виключив можливість, що погіршення відносин може вплинути на інший великий проект – прокачування нафти через провід Одеса-Броди. Він також розповів, що підготовка до заходів по Чорнобилю розпочалася ще в листопаді до президентських виборів у Білорусі.

Тоді були розіслані листи-запрошення на річницю Чорнобиля. Однакові тексти відправили і голові Єврокомісії Жозе Мануелю Баррозу, і Олександрові Лукашенку, і президенту США Бараку Обамі, і канцлеру Німеччини Ангелі Меркель і іншими головам держав.

Однак після виборів і розгону демонстрації в Мінську, відносини між Європою та Білоруссю погіршились.

До того ж  ЗМІ поширили повідомлення з посиланням на джерела в ЄК, що Баррозу відмовляється приїжджати на заходи, якщо на них буде присутній Лукашенко. Тому, за словами співрозмовника, було вирішено розвести два заходи.

"Головна задача конференції була зібрати гроші на будівництво нового саркофагу. Білорусь грошей не дає… А 26 квітня – це наша спільна трагедія. Лукашенка і Мєдвєдєва запросили сюди, щоб разом по-слов’янськи вшанувати пам'ять", - сказав співрозмовник.

Як відомо, 26 квітня розгорівся міжнародний скандал: у 25-ту річницю катастрофи на ЧАЕС Олександр Лукашенко, спілкуючись з журналістами у Гомельській області, дозволив собі різкі висловлювання на адресу керівництва України, а також Європейського союзу. Він, зокрема, заявив про "вошивість" української влади та обізвав главу Єврокомісії Жозе Мануела Баррозу козлом.

Раніше стало відомо, що Баррозу погрожував не поїхати до Києва на міжнародну конференцію з чорнобильських питань, якщо на ній буде присутній Лукашенко.

Слова Лукашенка про "вошивість" української влади вже викликали обурену реакцію МЗС України. Висловлювання білоруського президента у відомстві назвали "безпрецедентно некоректними".

Читайте також:

Лукашенко може зірвати аверс "Одеса-Броди"

Лукашенка не запросили до України через 770 млн євро, які обіцяв Баррозу

Україну обурили слова Лукашенка про вошивість її влади

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: