Луценка нагородили "Будяком року" за порушення прав людини

На думку правозахисників, найбільших порушень принципів правосуддя цього року припустилися судді Верховного суду та деякі керівники силових відомств.

Українська Гельсінська спілка з прав людини назвала лауреатами антипремії "Будяк року 2009", що видається за порушення прав людини та принципів правосуддя, Верховний суд і міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Лауреатів оголосив глава правління спілки Аркадій Бущенко.

Верховний суд став лауреатом антипремії в номінації "За відверту неповагу до принципів правосуддя".  За словами Бущенка, такий вибір пояснюється фактами неповаги до принципів правосуддя й міжнародних зобов'язань України, а також тим, що ВС принизив авторитет судової влади, оскільки відмовився скасовувати рішення щодо ув'язнення громадянина Олександра Яременка.

Луценко став лауреатом антипремії в номінації "За систематичні порушення прав людини". Правозахисники відзначили, що протягом року Луценко неодноразово порушував презумпцію невинності людини через поширення заяв про винність затриманих або обвинувачуваних у скоєнні злочину.

Також, на думку Української Гельсінської спілки, МВС порушувало право на мирні збори громадян.

Крім того, лауреатами антипремії "Будяк-2009" стали Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі в номінації "За обмеження свободи вираження поглядів"; мер Харкова Михайло Добкін у номінації "За брутальне порушення права на охорону здоров'я"; Сєверодонецька міська рада в номінації "За порушення екологічних прав"; а також мер Одеси Едуард Гурвіц у номінації "За систематичні перешкоджання в проведенні мирних зборів".

Антипремія "Будяк року" вручається з 2006 року. Українська Гельсінська спілка з прав людини має намір відправити будяк разом з дипломом лауреата кожному номінанту поштою.

Минулого року "Будяк" отримав генпрокурор Олександр Медведько.

Читайте також:

Ющенко вимагає негайно звільнити Луценка

Луценко демонстративно пішов з наради від Ющенка, бо його назвали бездарним

Луценко: якщо кидають яйця в політика - нічого страшного

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: