Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Луценко буде автоматично звільняти міліціонерів-катів

Після серії сюжетів ТСН про побиття міліціонерами затриманих, міністр Луценко відреагував.

Після серії сюжетів ТСН про побиття міліціонерами затриманих, міністр Луценко відреагував. В ексклюзивному інтерв'ю ТСН він пообіцяв підписати наказ і автоматично звільняти правоохоронців із займаних посад, якщо доведуть, "що ті руки когось били".

Міністр Луценко обговорює з керівником міліції Київської області інцидент, який днями стався в Ставищенському районі. Троє дільничних затримали людину у селі Попружна і, поки везли у відділок, поламали йому ребра і повідбивали усі внутрішні органи. Затриманий помер. Родичам повідомили лише на третю добу і сказали, що в чоловіка стався епілептичний напад.

В міліції били і б'ють – визнає міністр, але обіцяє – в майбутньому такого поменшає. Сьогодні з міністерства вийшов наказ – усіх правоохоронців, які піддавали тортурам затриманих – звільняти з органів. Керівника райвідділу відстороняти від з посади до закінчення слідства. Якщо вину підлеглих доведуть у суді – посади позбудеться і він.

Начальство підзаросло жиром, очі замутніли і перестають бачити в деяких місцях повернення старих порядків, коли міліція могла все, та ще й під прикриттям погонів займатися фізичним насильством або бізнесом. Саме тому ми зараз проводимо публічну кампанію по очистці міліції.

У міліції б'ють ще з однієї причини – гонитва за гарною статистикою, переконує міністр. У минулі роки керівництво міністерства хизувалося, що розкриває ледь не 95% злочинів – такі показники смішили весь світ. До того ж, безкарність у міліції потурала катуванням. Для чого тижнями збирати докази на підозрюваного, якщо простіше затиснути пальці в дверях, і він сам в усьому зізнається?

Скаржитися на міліціонерів-садюг Луценко радить одразу в міністерство. Та навряд чи вже із завтрашнього дня можна сподіватися на чемне ставлення до затриманих у міліції. Сам міністр прогнозує, для того, щоб викорінити тортури, знадобиться кілька років, і за цей час з органів виженуть не одну тисячу міліціонерів-катів. Нічого не вдієш - звичка.

Читайте також:

В Одеській області міліціонери гуртом знущались над підозрюваним

Україні дорікають за тортури

Тортури в міліцейських застінках

Правозахисники: ніхто в Україні не застрахований від міліцейських тортур

Відео Луценко про міліціонерів-катів

Залиште свій коментар

Вибір редакції